Talat Atilla

Talat Atilla hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? aslen nereli? gazetecilik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1968 senesinde Ankara’da dünyaya gelen Talat Atilla, 1988 senesinde gazetecilik mesleğine adım atmıştır. Dönemin en önemli gazetelerinden olan Anavatan Gazetesi’nde çalışmaya başlamıştır. Yine aynı dönemlerde İlk Haber ve Ulus Gazetelerinde muhabir ve istihbarat şefi olarak çalışmıştır.

Daha sonra Son Havadis, Günaydın gazetelerinde muhabirlik yapmış, Yankı Dergisi bünyesinde köşe yazarlığı, M1 TV Ankara Temsilciliği gibi görevlerde bulunmuştur. 2002 yılında Turktime.com haber portalını yönetmeye başlamış, günümüzde Turktime Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. İnternet Medya Federasyonu Genel Başkanı, İmtiyaz sahibi olduğu haber kanalını ile birlikte internetoku adlı haber sitesinin de imtiyaz sahibidir.

Talat Atilla günümüze kadar, Avrupa Gazeteciler Derneği Ödülü, TAÇSAV Atatürk Ödülü, TÜSİAV Başarı Ödülü, TÜTAP Başarı Ödülleri ile birlikte bir çok gazetecilik ödülü’nün de sahibidir.

28 Nisan 2019’da Beyoğlu Grand Pera Emek Sahnesinde gerçekleşen 3. Ulusal Palandöken Ödül Töreninde Yılın Siyaset Yazarı ödülüne layık görülmüş, RADEV tarafından Yılın Gazetecisi ödülünü alan isim olmuştur.

Lordlar Kamarası isimli bir de kitabın altına imzasını atmıştır. 2019 yılında ayrıca Türk – İsveç ortak yapımı unexpected life (Beklenmedik hayat) filminde Tuğgeneral rolünü üstlenmiştir. Filmde İsveç’ten Türkiye’ye uzanan yaşanmış bir askerlik öyküsü anlatılmıştır. Henüz medeni durumu, eğitim vb. merak edilen bilgilere ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz