Tahir Büyükakın

Tahir Büyükakın son dönemde Adalet ve Kalkınma Partisi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak sıkça medyada gündeme gelmektedir. Hakkında ise kimdir? aslen nereli? özgeçmişi gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1969 yılında aslen Kocaeli, Karamürsel İlçesi’nde dünyaya gelmiştir.

Eğitim hayatına Derince’de, Turgutlu Reis İlköğretim okulu ile başlamış ardından, İzmit İmam Hatip Lisesi ve İzmit Endüstri Meslek Lisesi’ni tamamlamıştır.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu’duru. Mezuniyetin ardından, 1993 senesinde Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak görev almıştır. 1995 yılında Yüksek Lisans, 2001 yılında ise Doktora’sını yine İstanbul Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

2002 senesinde, Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü İktisat Politikası Anabilim Dalı Yrd. Doçent kadrosuna atanmıştır. 2007’de Bölüm Başkan Yardımcısı olmuş, Makro iktisat bilim alanında gerçekleştirdiği çalışmalar ile Doçent ünvanını almıştır. Ayrıca İstikrar Politikaları ve Ekonomik Krizler alanlarında da çalışmaları bulunmaktadır.

En son 13 Haziran 2017 tarihinde Bilecik Valisi olarak atanan Doç. Dr. Tahir Büyükakın evlidir ve bu evliliğinden üç evladı vardır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Günümüzde ise 31 Mart Yerel seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın, Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak açıklayacağı yönünde haberler ile gündeme gelmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz