Taha Ünal

0

Taha Ünal son dönemlerde yakışıklılığı ile dikkatleri üzerine çeken oyuncular arasında yer almaktadır. Peki kaç yaşında? eğitim durumu, nereli? boyu, kilosu kaç? Hangi dizilerde rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1995 yılının Ağustos ayında İstanbul’da dünyaya gelen Taha Ünal’ın burcu Aslan, boyu ise 1.88 cm’dir. Baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Beykent Üniversitesi İletişim ve Tasarım bölümünde eğitim hayatını sürdürmüştür. den bu sene mezun olacaktır. Günümüze kadar bir çok reklam filminde yer almış, 2017 yılında gerçekleşmiş olan Fashion Week Istanbul’da modellik yapmıştır. En son rol aldığı Ufak Tefek Cinayetler isimli dizide Taylan karakterini canlandırmıştır.


Eğitimleri;

Erbulak Oyunculuk ve Yazarlık Evi- Oyunculuk ve Yazım 2015-2016
Erberk Ajans Mankenlik Programı – 2012

Taha Ünal rol aldığı diziler;

Ufak Tefek Cinayetler – Genç Taylan 2017 ve 2018 sezonu. Ayrıca Elde Var Hayat dizisinde ise konuk oyuncu olarak yer almıştır.

Tiyatro;

Romeo ve Juliet, Savaşçılar, Troyalı Kadınlar ve Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım.

Becerileri ve hobileri arasında yer Theater, Ata Binme, Yüzme, , Swimming, Kılıç ve Ateş silahı kullanımı ile Kickbox sporu bulunmaktadır. İyi düzeyde ise İngilizce bilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz