Sultan Tarlacı

Sultan Tarlacı 1970 yılında dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimini memleketi Melekköy İlkokulunda Ortaokulu Muradi, Lise eğitimini ise Rize Lisesinde bitirmiştir.

Prof. Dr. Sultan Tarlacı 1995 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden dönem 1.si olarak mezun olmuştur.

1995 ve 2000 yılları arasında Ege Üniversitesi, Nöroloji Anabilim dalın Nöroloji uzmanlığı ardından 2001 senesinde Manisa Celal Bayar Üniversitesinde, gözlemci nörolog olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir. Daha sonra özel hastanelerde Nöroloji Bölümlerinde uzun yıllar görev yapmış ve Özel Ege Sağlık Hastanesinde çalışmaya başlamıştır.

2003’te Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Sedat Simavi, Sağlık Bilimleri Ödülünü alan Sultan Tarlacı Ege Sağlık Hastanesinde bilimsel çalışmaları neticesinde Doçent olmuş ve Şifa Hastanesi ve Karşıyaka Bostanlı Polikliniğinde Nöroloji uzmanlık kadrosunda yer almıştır.

Günümüzde özel bir hastanede çalışmalarını sürdürmekte. Tıp Doktoru, Nöroloji Uzmanı ve Nörokuantolojit kimliklerinin yanı sıra yazar, televizyon programcısı ve amatör astronom olarakta çalışmalarına devam etmektedir.

Sultan Tarlacı aslen Rize’lidir.

Yazmış olduğu kitaplar, MS Nedir Multiple Skleerozda A’dan Z’ye Beslenme Tamamlayıcı Tedaviler, Kuantum Beyin & Bilinç-Beyin Sorununa Yeni Bilimsel Yaklaşım, Bilinç & Antikçağdan Bilincin Yeniden Keşfine, Schrödinger’in Kedisi Neden Şizofren Oldu?, Suç ve Beyin, Mağaradan Mars’a, 197 Gün, Ölüm Sözlük & Ölümlüler için Yol Rehberi.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz