Süleyman Çetinsaya

Süleyman Çetinsaya Artaş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı. Hakkında merak edilenler, iş hayatı ve biyografi bilgileri.

Süleyman Çetinsaya Kimdir?

Süleyman Çetinsaya iş insanı, girişimci, yatırımcı. Uzun yıllardır Gayrimenkul sektöründe önemli projeleri hayata geçiren Artaş İnşaat, sanayi alanına da girmiştir. Doğan Holding’e ait 60 yıllık Çelik Halat şirketinin yüzde 69,83’lük hissesini satın alan Süleyman Çetinsaya, Avrupa Konutları markasıyla gayrimenkul tarafında yeni projeler üretmeye de devam etmektedir.

Süleyman Çetinsaya Nereli?

Süleyman Çetinsaya aslen Kayseri’lidir ve Kayseri’de dünyaya gelmiştir.
suleyman cetinsaya1 jpg
Artaş Holding, Avrupa Yakası’nda Bağcılar bölgesinde Avrupa Konutları Yenimahalle, Atakent bölgesinde Avrupa Konutları Ata projelerini sürdürmektedir. Anadolu Yakası’nda Avrupa Konutları Yamanevler projesinin yanı başında Avrupa Residence Yamanevler projesine imza atan grup, Avcılar’da sanayi odaklı hayata geçirdiği Artaş Sanayi ve Ticaret Merkezi projesini de sürdürmektedir.

Süleyman Çetinsaya Kısaca Hayatı

Süleyman Çetinsaya 1954 yılında Kayseri’de doğmuştur. Kayseri Ticaret Lisesi (1971) mezunudur. Daha sonra İstanbul’da gayrimenkul sektöründe ticaret hayatına atılmıştır. Konuttan organize perakendeye, turizmden sanayi ve yenilenebilir enerjiye kadar pek çok sektörde yatırımları bulunan Artaş Holding’in Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır.

Avrupakent GYO’nun da çatı şirketi olan Artaş Holding bünyesinde 1977 yılından bu yana pek çok otel, ticaret ve sanayi merkezi, alışveriş merkezi ve “Avrupa Konutları” markası ile konut inşaatı gerçekleştirmiştir. Çetinsaya, Sosyal sorumluluk kapsamında ki hizmetlerinden dolayı TBMM Üstün Hizmet Ödülü ve Erciyes Üniversitesi’nden fahri doktora unvanına lâyık görülen isim olmuştur.

Süleyman Çetinsaya Kaç Yaşında?

Süleyman Çetinsaya 69 yaşındadır. Doğum tarihi 1954, doğum yeri Kayseri.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz