Suat Serdar

0

Suat Serdar aslen nereli? kaç yaşında? futbol hayatı. Son dönemde özellikle Türkiye Milli Takımını mı, yoksa Almanya Milli Takımını mı seçecek sorusu merak konusu olmuştur.

1997 yılının Nisan ayında dünyaya gelen genç futbolcu Suat Serdar, doğup büyüdüğü şehrin takımı Bingen alt yapısında futbola başlamıştır. Koç burcudur.

Almanya doğumlu futbolcu daha sonra Mainz takımına ücretsiz olarak transfer olmuş, 2015 yılında profesyonel sözleşme imzalamıştır. Başarılı geçen üç sezonun ardından Almanya’nın köklü kulüplerinden Schalke 04 takımına 2018 yılında, 11 Milyon Euro bonservis ve 3 Milyon Euro bedel karşılığında imza atmıştır.

Suat Serdar bugüne kadar Almanya 16 Milli takımından, U21 takımına kadar tüm alt kategorilerinde forma giymiştir. Tipik bir 8 numara oyuncusudur. Hem ofansif, hem defansif olarak merkez orta saha’da görev yapmakta özellikle yüksek pas oranı ve ara pasları ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Başarılı futbolcu Suat Serdar, baba tarafından aslen Ordu Fatsa’lıdır. Boyu 1.83 cm, kilosu ise 75’tir. Son dönemde Almanya mı? Türkiye Milli takımımı sorusu kendisine sorulduğunda iki takımında formasını giymek için kalbinin çarptığını, ancak bu kararın çok zor olacağını dile getirmiştir. İlerleyen günlerde kararı netleştiğinde açıklama yapacağı belirtilmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz