Sonay Dikkaya

Sonay Dikkaya Türkiye’de özellikle haber spikeri denildiğinde ilk akla gelen isimlerden birisidir. Uzun yıllardır ekrandan uzak bir şekilde hayatını sürdüren ünlü isim hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sonay Dikkaya Kimdir?

Sonay Dikkaya sunucu, köşe yazarı ve haber spikeridir. Aynı zamanda Spikerler Derneği üyesidir. Kendisi için Medya dünyasında Spikerlerin gurusu denmektedir.

5 kardeştir, ailenin en küçük çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Çocukluk yıllarında ritmik jimnastik, bale dersleri, buz pateni, tenis ve aerobik eğitimi almıştır.

Küçük yaşlarda tiyatro ile ilgilenmiş, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk musikisi Devlet Konservatuvarı’na gitmiştir. Ancak sesinin güzel olmadığını düşünerek ayrılmıştır. Haber Spikerliği kariyeri öncesinde, Neşe Erberk Ajans’a kayıt olan güzel isim, bir çok reklam film çalışmasında yer almıştır. Henüz 10 yaşındayken şeker ve çikolata reklamlarında yer almıştır.

Marmara Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü mezunudur.

Habercilik mesleki kariyeri 1997 senesinde Kanal 4 ile başlamıştır. Ardından Kanal E ve NTV’de çalışmıştır. 2002’de Fatih Altaylı’nın ekibinde Kanal D’de Ana Haber Bülteni’ni sunmuştur. En son 2016 yılında NTV’de gece haberlerini sunan ünlü isim radikal bir karar ile Türkiye’den ayrılmış ve Orlando’ya taşınmıştır.

Sonay Dikkaya Evlimi?

Sonay Dikkaya 2003 yılında ünlü şarkıcı Ufuk Yıldırım ile evlenmiştir. Ancak evliliği 2009 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden Şan isminde bir oğlu vardır. Oğlunun hastalığı merak konusudur, oğlu Şan için otizm tanısı konulmuştur.

Özellikle eski eşi Ufuk Yıldırım’ın pek fazla ilgilenmediği oğlu için Orlando’ya taşınmıştır. 10 yılda 2 milyon TL gibi bir rakam harcamıştır. 2016 yılından bu yana otizm tanısı konan oğlu ile birlikte yaşantısını Amerika’da sürdürmektedir.
Sonay Dikkaya

Sonay Dikkaya Kaç Yaşında? Şimdi Ne Yapıyor?

Sonay Dikkaya 48 yaşındadır. Doğum tarihi 05 Aralık 1973, burcu ise yay’dır.

18 yıl boyunca medyada yer alan düzgün Türkçe ve diksiyonu ile haber bültenlerine kilitlenmeyi sağlayan isim olmuştur.

Son hali, Şimdi nerelerde? ne yapıyor? sorularıda merak konusudur. Türkiye’nin en iyi haber sunucularından olan Dikkaya, en son 2022 yılında yazıları ile gazetehamburg’da yer almaya başlamıştır. Açıklamada ise, Oğlu Şan’ın eğitimi için, Amerika’nın Florida eyaletinde yaşayan güzel sunucu yakın zamanda gazetehamburg’da yazıları ile sevenlerinin karşısında olacak. Gazetehamburg ailesi olarak başarılı sunucuya hoşgeldin diyoruz.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @sonaydikkaya ‘dır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 16.6bin civarındadır. Son olarak sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu da söyleyebiliriz.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz