Sinemis Candemir

1978 yılında dünyaya gelen Sinemis Candemir İstanbul doğumludur. Üsküdar Anadolu Lisesi, ardından Amerika Teksasta Fort Worth Country Day School adlı özel okulu tamamlamış, son olarak Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur.

Mezuniyetin ardından bir çok reklam ve şarkının klibinde yer alan Sinemis Candemir özellikle Tarkan’ın Hüp şarkısının klibinde makarna sahnesi ile ünlenmiştir.

2010 yılından bu yana sosyal medya çalışmalarını profesyonel bir şekilde sürdüren Sinemis Candemir UM İstanbul isimli şirkette Dijital Bölüm Yöneticisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Ayla Algan’dan özel oyunculuk dersleride aldı. 2004 yılında Best Model Turkey yarışması ön elemelerinde jüri heyetinde yer almış, Fashion TV’den canlı yayınlanmış olan yarışmanın finalini Mehmet Ali Erbil ile birlikte sunmuştur. Bugüne kadar Yeşil Işık, Karaoğlan, Kınalı Kar, Avrupa Yakası, Kınalı Kuzular, Sağır Oda, Sahne, Gurbet Yolcuları, Güzel Günler, Mission İstanbul, O Kadın, Ayrılık, Kapalı Çarşı, Zoraki Başkan ve Bir Çocuk Sevdim gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz