Sinan Albayrak

0

Sinan Albayrak Fox Tv ekranlarında yayınlanan Sen Çal Kapımı isimli dizi de Kemal Özcan karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Usta oyuncu daha öncede rol aldığı bir çok başarılı proje ile adından söz ettirmiştir. Hayranları tarafından ise bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sinan Albayrak Kimdir? Nereli?

1973 yılının Şubat ayında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu Almanya, Hessen (Hanau kenti) doğumludur. Aslen nereli sorusunun cevabı ise Çerkes kökenlidir. Bir röportaj’da köylerinin Cinliören Köyü olduğunu belirtmiştir. Cinliören Köyü Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesine bağlı bir köydür.

Gazeteci, yazar ve aktivist Hakan Albayrak ile kardeştir. Mavi Marmara gemisi ile yola çıkan aktivistlerin arasında yer almıştır. 4 kardeştir, birisi Almanya’da Yoga Öğretmeni, diğeri kameraman, bir diğeri ise gazeteci yazar. 1960 senesinde babasının işçi olarak Almanya’ya gitmesi nedeni ile Almanya’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur ve Yıldız Kenter‘den eğitim almıştır.

Sinemanın yakından takip edildiği kardeşler arasında yetişmiştir. Bugünkü oyunculuk kariyerine bunun büyük bir etkisi olduğunu düşünmektedir. Çocukluğunun ilk seneleri Almanya’da geçmiştir. Sinan Albayrak hayranları ve bayanlar tarafından genellikle “Evlenme teklif edilecek erkekler klasmanında birinci” tanımlaması yapılmaktadır. Karizması ile her daim dikkat çeken başarılı oyuncu üzerine yakışanı nereden bulursa giyebileceğini dile getirmiştir. Ayrıca bütçesi neye elverirse onu aldığını sözlerine eklemiştir. İyi bir motosiklet kullanıcısıdır.

Taymin ismini ise kendisi koymuştur. Bu konu ile ilgili, “kararları kendim vermek isterim, ancak karar verirken desteğe de ihtiyacım var. Kökenim Çerkez, soyadım 50’li yıllarda değiştirildi, bu bana yapılıyorsa bırak ben de kendi adımı alabileyim” demiştir. Geçmiş yıllarda Karate sporu ile ilgilenmiş, Kara kuşak almamış ancak o seviyeye kadar yükselmiştir.

Sinan Albayrak Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.80 cm, kilosu 76, burcu ise balık’tır. 2021 yılı itibariyle 48 yaşındadır. Resmi instagram hesabını @sinantayminalbayrak olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı ise 126bin civarındadır. İki evlilik gerçekleştirmiştir. İlk evliliği 2010 yılında Başak Daşman ile, ikinci evliliği ise 2013 yılında Funda Albayrak ile. İkinci evliliği 2015 yılında son bulmuştur.

Oynadığı Sinema ve Diziler:

Kadın Severse
Anneler ve Kızları
Kafkas
Sessiz Gece (Serkan)
Omuz Omuza (Cem)
Kalk Gidelim (Ali Demir)
Şaşı Felek Çıkmaz (Rafet)
Kurtlar Vadisi (Sadık)
Döngel Karhanesi (Rus Mafya Babası)
Herşey Çok Güzel Olacak(Tolga)
Eşrefpaşalılar (Hoca)
Kara Melek (Kameraman Mithat)
Ferhunde Hanımlar
İyi Günde Kötü Günde
Unutma Beni (Gökhan)
Nasıl Evde Kaldım
Karanlıkta Koşanlar
Yılan Hikayesi (David)
Yersiz yurtsuz(İshak)
O Hayat Benim (Mehmet)
Sen Çal Kapımı (Kemal Özcan)
Yalaza İbrahim Aktürk)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz