Simin Bıçakcıoğlu

Simin Bıçakcıoğlu hakkında merak edilenler. Aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Simin Bıçakcıoğlu Kimdir?

Simin Bıçakcıoğlu rallici, ralli pilotu, motor sporları dünyasının yakından tanıdığı bir isim. 5 kez Türkiye Kadınlar Ralli Şampiyonu, F.Bahçe SK Kongre Üyesi’dir. Ralli Pilotu, Üst Düzey Yönetici, Otomobil Test Editörü.

İş adamı bir baba ve bankacı bir annenin kızı olarak 1989 yılında dünyaya gelmiştir. Koç Üniversitesi İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat bölümü mezunu sporcu bir çok spor dalı ile ilgilenmiştir. Özellikle okçuluk, binicilik ve voleybol ilgi alanına girmektedir. 18 yaşında iken otomobil sporları kariyerine Safari Motorsports eğitimi ile başlamıştır.

Simin Bıçakcıoğlu Nereli?

Simin Bıçakcıoğlu doğma büyüme aslen İstanbul’ludur. Ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

Simin Bıçakcıoğlu Kaç Yaşında?

Simin Bıçakcıoğlu 34 yaşındadır. Doğum tarihi 21 Kasım 1989, burcu ise akrep’tir.
simin bicakcioglu4 jpg
Kısaca Kariyeri:

Simin Bıçakcıoğlu 2008-2009 sezonlarında Honda Type-R ile pist yarışlarına katılmıştır. 2010 sezonunda grup N Fiat Palio ile rallikros ve tırmanma yarışlarına katılarak tecrübesini arttıran Bıçakçıoğlu, 2011 sezonunda Ford Fiesta ST direksiyonuna geçmiş, Neo Motorspor adına Türkiye Ralli Şampiyonası takip etmiştir. Sezon sonunda İstanbul Ralli Kupası’nda ise hem Sınıf 5, hem de Kadın Pilotlar Birincisi olarak 2012 sezonuna hazır olduğunun sinyallerini vermiştir.

2012 sezonunda Pegasus Racing adına Afşin Baydar co-pilotluğunda Fiat Punto S1600 ile Türkiye Ralli Şampiyonası’nı takip eden başarılı pilot, sezonun bitimine 1 yarış kala Türkiye Ralli Kadın Pilotlar ve Sınıf 5 birinciliklerini ilan etmiştir.

Türkiye’deki eğitim programları haricinde İtalya’da Vittorio Caneva Rally School, Norveç’te John Haugland Winter Rally School‘a gitmiştir. 2013 sezonunda yine Afşin Baydar co-pilotluğunda Neo Motorspor adına Mitsubishi Lancer EVO 8 ile Türkiye Ralli Şampiyonası’nı takip etmiş ve sezonu bir kez daha Kadın Pilotlar 1.si olarak tamamlayan isim olmuştur.

2014 sezonunda Türkiye Ralli Şampiyonası’nda, Gürkal Menderes co-pilotluğunda Mitsubishi Lancer EVO IX ile yine Türkiye Ralli Şampiyonası Kadın Pilotlar Birinciliğini ve Genç Pilotlar 3.lüğünü kazanmıştır. 2015 sezonunda Türkiye Ralli Şampiyonası’nda yarışmış, Gürkal Menderes co-pilotluğunda Mitsubishi Lancer EVO IX ile Neo Motorspor takımında Kadın Pilotlar klasmanında 1. olurken Sınıf N’de üçüncü olarak sezonu tamamlamışlardır.

2016 sezonunda Türkiye Ralli Şampiyonası haricinde Avrupa Ralli Şampiyonası kapsamındaki bazı yarışlara da katılan Simin, Mitsubishi Lancer EVO IX ile Neo Motorspor takımında mücadele etmiştir.

Hobileri: Motorsporları, Binicilik, Atıcılık, Voleybol, Snowboard, Wakeboard
İlk Katıldığı Yarış: 2008 Safari Cup

Resmi instagram hesabı @siminbicakcioglu ‘dur.
simin bicakcioglu5 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz