Simge Fıstıkoğlu

1

Simge Fıstıkoğlu Sözcü TV de haber spikeri, sunucu, moderatör olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Simge Fıstıkoğlu Kimdir?

Simge Fıstıkoğlu sunucu, gazeteci, yazar, moderatör, editör.

Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu sonrasında Selim Pars Koleji’nde eğitimine devam etmiştir. Ardından Beyoğlu Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur.

Elle Decor Dergisi ile ilk olarak medya dünyasına giriş yapmıştır. 6 ay kadar stil editörlüğü yapan Fıstıkoğlu, daha sonra yazılı basın dışında, görsel basında çalışmalarını sürdürmeye karar vermiştir. 2006 senesinde ise ablasının da isteği üzere televizyon dünyasına adım atmıştır. Ablası da kendisi gibi günümüzde sunucu olarak kariyerini sürdürmektedir. Annesi Güler Hanım, babası ise Edip Mazhar Fıstıkoğlu’dur. Babası 2016 yılında hayata veda etmiştir.
simge fistikoglu7

Simge Fıstıkoğlu Nereli?

Simge Fıstıkoğlu aslen İstanbul Yeşilköy doğumludur.

Simge Fıstıkoğlu Boyu, Kilosu

Simge Fıstıkoğlu’nun boyu 1.69 cm, kilosu ise 58’dir.

Simge Fıstıkoğlu Kaç Yaşında?

Simge Fıstıkoğlu 41 yaşındadır. Doğum tarihi 12 Aralık 1982, burcu yay, doğum yeri İstanbul.
simge fistikoglu1 jpg
Kısaca Hayatı, Çalışmaları:

Güzel isim 16 Ekim 2006 tarihinde, Habertürk Televizyonunda dönemin Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Murat Ongun tarafından davet almıştır. Ongun onu, spor servisinde görmek istediğini belirtmiş, başarılı isim ise bu teklifi geri çevirmemiştir. 2009 senesinin ortasına kadar spor spikerliği ve editör gibi görevlerde bulunmuştur. O dönemde bir çok usta spor adamı, futbolcu, ünlü ve teknik direktör ile röportajlar gerçekleştirmiştir. Bunlardan bazıları, Cristiano Ronaldo, Arda Turan, Adriana Lima, Orlando Bloom, Fatih Terim, Şenol Güneş, Emre Belezoğlu, Ertuğrul Sağlam, Del Bosque.
]
2009 senesinin Ağustos ayında ise Habertürk Spor Müdürü olarak göreve gelmiştir. Habertürk ekranlarında 1 gün ve Gün Başlıyor kuşaklarını sunan Simge Tavukçuoğlu, ayrıca Burası Haftasonu adlı programı hazırlamış ve sunmuştur. 10 yıl kadar binicilik sporu ile ilgilenen güzel isim ilerleyen dönemde ise Show Tv ekranlarında S. Fıstıkoğlu ile Yeni 1 Gün isimli programı hazırlayıp sundu. Daha sonra TRT Spor ekranlarında Topuklu Krampon adlı programı eski bayan hakem Lale Orta ile birlikte sunmuştur. 2014 yılının Eylül ayında Show Tv ile yollarını ayırmış, NTV ile anlaşmış ve Spor Akşamı adlı programı sunmaya başlamıştır.

Simge Fıstıkoğlu Evlimi? Eşi Kim?

Simge Fıstıkoğlu evlidir. 2018 yılında iş adamı Emir Tavukçuoğlu ile evlenmiştir. Bu evliliğinden 2018 doğumlu bir oğlu vardır, oğlunun adı ise Emir’dir. Eşi aslen Rize’lidir, ancak kendisinin aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.
simge fistikoglu87 jpg
İleri derecede İngilizce ve başlangıç seviyesinde Arapça bilmektedir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından gerçekleşen, Gönül Elçileri isimli projenin yüzü olmuş, toplumun dezavantajlı birey ve kesimlerine destek olmayı amaçlayan projede bizzat faaliyet göstermiştir. Ayrıca, İtibar Yönetimi Enstitüsü üyesi’dir.

Resmi twitter hesabı @simgefstk resmi instagram hesabı @simgefistikoglutavukcuoglu, youtube video kanalı ise @SimgeFistikoglu ‘dur.

Günümüzde Youtube dünyasında da yer almakta ismi ile youtube kanalında paylaşımlarda bulunmaktadır. Youtube kanalında 88,8 B abonesi vardır. Kanalında Cemalnur Sargut, Prof. Dr. Selçuk Şirin, Meltem Reyhan, Erkan Öz, Prof. Dr. Mustafa Zülküf Altan, Psikolog Tuna Tüner, Ali Hepşen, Özgü Erdursun ve astrolog Zeynep Turan dahil pek çok isimle canlı yayın yapmıştır.

Resmi instagram hesabında ise takipçi sayısı günümüz itibariyle 248bin civarındadır.

Ntv ekranlarında yayınlanan Bana Söz Ver isimli programı hazırlayıp sunmuş, günümüz itibariyle Sözcü Televizyon kanalında sunucu olarak çalışmalarına devam etmektedir.
simge fistikoglu3 jpg

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz