KimNereli.net

Simge Fıstıkoğlu

Simge Fıstıkoğlu Kimdir?

Simge Fıstıkoğlu Tavukçuoğlu
Gerçek adı: Simge Fıstıkoğlu Tavukçuoğlu
Doğum Tarihi: 12/12/1982 (38 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Emir Tavukçuoğlu ile)
Boy: 1.69
Burç: Yay
Meslek: Haber Spikeri Sunucu
Mezuniyet: İstanbul Üniversitesi Sosyoloji
Doğum yeri: İstanbul

Simge Fıstıkoğlu Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Simge Fıstıkoğlu hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Özgeçmişi, doğum yeri, eğitimi, evliliği, eşi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1982 yılının Aralık ayında İstanbul Yeşilköy’de dünyaya gelmiştir. İlköğrenimini Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu’nda tamamladıktan sonra Selim Pars Koleji’nde orta okula devam etti. Beyoğlu Anadolu Lisesi’nden 2001 yılında mezun olmuş ve lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. Boyu 1.69 cm, kilosu 55, burcu ise yay’dır.

Elle Decor Dergisi ile ilk olarak medya dünyasına giriş yapmıştır. 6 ay kadar stil editörlüğü yapan Fıstıkoğlu, daha sonra yazılı basın dışında, görsel basında çalışmalarını sürdürmeye karar vermiştir. 2006 senesinde ise ablasının da isteği üzere televizyon dünyasına adım atmıştır. Ablası da kendisi gibi günümüzde sunucu olarak kariyerini sürdürmektedir.

Simge Fıstıkoğlu sunuculuk kariyeri;

16 Ekim 2006 tarihinde, Habertürk Televizyonunda dönemin Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Murat Ongun tarafından davet almıştır. Ongun onu, spor servisinde görmek istediğini belirtmiş, güzel isim ise bu teklifi geri çevirmemiştir. 2009 senesinin ortasına kadar spor spikerliği ve editör gibi görevlerde bulunmuştur. O dönemde bir çok usta spor adamı, futbolcu, ünlü ve teknik direktör ile röportajlar gerçekleştirmiştir. Bunlardan bazıları, Cristiano Ronaldo, Arda Turan, Adriana Lima, Orlando Bloom, Fatih Terim, Şenol Güneş, Emre Belezoğlu, Ertuğrul Sağlam, Del Bosque…


2009 senesinin Ağustos ayında ise Habertürk Spor Müdürü olarak göreve gelmiştir. Habertürk ekranlarında 1 gün ve Gün Başlıyor kuşaklarını sunan Simge Tavukçuoğlu, ayrıca Burası Haftasonu adlı programı hazırlamış ve sunmuştur. 10 yıl kadar binicilik sporu ile ilgilenen güzel isim ilerleyen dönemde ise Show Tv ekranlarında Simge Fıstıkoğlu ile Yeni 1 Gün isimli programı hazırlayıp sundu. Daha sonra TRT Spor ekranlarında Topuklu Krampon adlı programı eski bayan hakem Lale Orta ile birlikte sunmuştur. 2014 yılının Eylül ayında Show Tv ile yollarını ayırmış, NTV ile anlaşmış ve Spor Akşamı adlı programı sunmaya başlamıştır.

Simge Fıstıkoğlu evli mi? eşi kim?

Güzel sunucu 2018 yılında iş adamı Emir Tavukçuoğlu ile evlenmiştir. Bu evliliğinden 2018 doğumlu bir oğlu vardır, oğlunun adı ise Emir’dir. Eşi aslen Rize’lidir, ancak kendisinin aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

İleri derecede İngilizce ve başlangıç seviyesinde Arapça bilmektedir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından gerçekleşen, Gönül Elçileri isimli projenin yüzü olmuş, toplumun dezavantajlı birey ve kesimlerine destek olmayı amaçlayan projede bizzat faaliyet göstermiştir. Ayrıca, İtibar Yönetimi Enstitüsü üyesi’dir.

Günümüzde Youtube dünyasında da yer almakta ismi ile youtube kanalında paylaşımlarda bulunmaktadır. Youtube kanalında 3,22 B abonesi vardır. Ayrıca resmi instagram hesabında ise takipçi sayısı 190bin civarındadır.

Ntv ekranlarında yayınlanan Bana Söz Ver isimli program ile sunuculuk kariyerini de devam ettirmektedir.


YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Ceyda 6 Şubat 2020

    çok beğendiğim bir oyuncu.

Simge Fıstıkoğlu
Gerçek adı: Simge Fıstıkoğlu Tavukçuoğlu
Doğum Tarihi: 12/12/1982 (38 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Emir Tavukçuoğlu ile)
Boy: 1.69
Burç: Yay
Meslek: Haber Spikeri Sunucu
Mezuniyet: İstanbul Üniversitesi Sosyoloji
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

493.437 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

481.877 kez okundu

3.

Beren Saat

422.762 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

392.253 kez okundu

5.

Tarık Akan

310.143 kez okundu

6.

Tarkan

258.178 kez okundu

7.

Volkan Demirel

239.607 kez okundu

8.

Emre Mor

214.875 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

213.839 kez okundu

10.

Ersay Üner

211.188 kez okundu