Simel Keçicioğlu

0

Simel Keçicioğlu kaç yaşında? kimdir? eğitimi, oynadığı diziler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Simel Keçicioğlu Yaşı, burcu, doğum yeri, doğum tarihi, eğitim hayatı;

1987 yılının Ekim ayında dünyaya gelen Simel Keçicioğlu Terazi burcudur. Çok küçük yaşlarda ritmik jimnastik ile ilgilenmeye başlamıştır. Çok küçük yaşta ritmik jimnastikle tanışmış ardından bale eğitimi almıştır. 10 sene Nilay Bale Okulu’nda birbirinden değerli hocaları eşliğinde mezun olmuş, M.E.B eğitmenlik sertifikası almıştır. Aynı zamanda 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünü kazanmıştır. 2011 yılında konservatuvar’dan mezun olmuştur. Bir dönem aikido sporuna başlamış, tiyatro ve Japon disiplininin buluştuğu noktayı merak etmesi sonucu, Tadashi Suzuki’nin topluluğuna mail atmış ve yaz döneminde workshoplarına katılmıştır.


Okul bitmiş ve tekrar Japonya’dan Türkiye’ye dönmüş, bir arkadaşının telefonu ile kendisini İstanbul Devlet Tiyatroları Antigone oyunu seçmelerinde bulduğunu belirtmiştir. Böylece Devlet Tiyatroları’nda çalışmaya başlayan Simel Keçicioğlu bu süreç içerisinde bazı dizilerde yer almıştır. 2013 yılında Zişan Uğurlu’nun New York’ta workshop düzenleyeceğini duymuş ve New York’a gitmiştir. 1 ay kalmış, orada aldığı karar ile Fransa Paris’e gitmiş, Ecole Internationale de Theatre Jacques Lecoq okulundan mezun olmuştur. 2016 yılının Temmuz ayında ise tekrar İstanbul’a dönmüştür.

Günümüzde oyunculuğun yanı sıra aktif olarak aikido sporu ile uğraşmaktadır. Canını Sevdiğim İstanbul’u, Maskeli Balo, Türkan, Alev Alev, Komşular ve Avlu isimli dizilerde rol almıştır. Ayrıca 2008 yılında Vali isimli sinema filminde rol alan güzel oyuncu günümüzde Avlu dizisinde Derya karakterini canlandırmaktadır.

Son olarak maalesef baba tarafından aslen nereli olduğu, boyu ve kilosu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz