Sibel Karabaş

0

Sibel Karabaş hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, albüm çalışmaları, şarkıları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1989 yılının Ağustos ayında Ankara’da dünyaya gelen Sibel Karabaş, baba tarafından aslen Sivas İmranlı İlçesi nüfusuna kayıtlıdır.

İlkokul döneminde iken müzik korolarına katılmış, hem kendisi, hem de çevresindekiler tarafından sesi o dönemlerde fark edilmiştir. 2009 senesinde TRT Ankara Radyosu Gençlik Korosu sınavını kazanmış, nota ve şan eğitimi almıştır. Günümüzde Türk Halk Müziği sanatçısı olarak kariyerini sürdüren başarılı isim geçmişten günümüze bir çok organizasyon, festival, konser ve düğünde sahne almıştır.

Resmi instagram hesabında açıklamasında, Türk Halk Müziği Sanatçısı, Sivas İmranlı, Güzellik uzmanı ve Sokak Hayvanlarının Annesi açıklamalarını yazmıştır.

Sibel Karabaş O Ses Türkiye;

2015 yılında Tv8 ekranlarında yayınlanan O Ses Türkiye isimli şarkı yarışmasına katılmıştır. Yarışmada Aldırma Gönül isimli şarkıyı seslendirmiş, tüm jürilerin büyük beğenisi kazanmıştır. Hakan & Gökhan, Hadise, Murat Boz ve Ebru Gündeş hepside dönmüş ve takımlarına dahil edebilmek için uzun uğraşlar vermişlerdir. Yarışmaya Hakan-Gökhan Özoğuz kardeşlerin takımında devam etmek istemiş ancak son anda kararını değiştirerek Hadise’nin takımına katılmıştır. Hatta fikrini değiştirmesinde Hadise’nin de Sivaslı olmasının etkisi olduğu belirtilmiştir. Yarışmada ikili eşleşmelere kadar ilerlemiş ancak elenmiştir.

Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan başarılı sanatçının günümüzde instagram hesabında ki takipçi sayısı 42bin civarındadır. Kendisine ait Youtube video kanalında ise 37 B civarında abone vardır. Youtube kanalında sık sık canlı seslendirdiği şarkılar, sahne aldığı anlar, konserler vb. anlarını paylaşmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz