Sibel Gürsoy

0

Sibel Gürsoy müzik dünyasının sevilen isimleri arasında yer almaktadır. Peki kaç yaşında? aslen nereli? kimdir? Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1978 yılında dünyaya gelen başarılı sanatçı aslen Bulgaristan doğumludur. Ailesi 1989 yılında Sibel Gürsoy henüz 11 yaşında iken Bulgaristan’dan Türkiye’ye göç etmiştir. Türkiye’ye gelen 300 bin Bulgar göçmeninden birisidir. Bulgaristan’da Deliorman bölgesinde Ratzgrad’da yaşamış, babası Sağlık Teknisyeni, annesi ise hemşire olarak çalışmıştır. Bulgarların o dönemde Türk isimlerini zorla değiştirdiklerini, kendisine Silvia, kardeşine Lina, babasına Roman, annesine ise İlena isimlerini verdiklerini belirtmiştir.

16 yaşında iken müzik dünyasına giriş yapmış, çok sayıda reklam ve film müziği seslendirmiştir.

Bazıları Gemide, Ağır Roman, Sihirli Kılıç ve Herkül. Özellikle 2000 yılında video klibini de çekip müzik severler ile paylaştığı Aşık Değilsin isimli şarkı uzun süre hit listelerinin ilk sıralarında yer almıştır. Diğer iz bırakan şarkılarından biriside Beni Düşün isimli şarkıdır.

Bir dönem Pasaporte Latino isimli grup ile 3 sene çalışmış, 1998 senesinde Fahir Atakoğlu ile konser ve albüm çalışmaları gerçekleştirmiştir. Bir yıl sonra ise ilk albümü Gündüz Gece’nin kaydı Erdal Kızılçay’ın müzik direktörlüğü ile gerçekleşmiştir. Besteci Melih Kibar’ın Yadigar isimli albümünde Seni Seviyorum isimli şarkıyı seslendirmiştir.

Müzisyen Cudi Genç ile evlidir, bu evliliğinden bir kızı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz