Sibel Gönül

Sibel Gönül Adalet ve Kalkınma Partisi 24. Dönem Kocaeli Milletvekili’dir. Peki aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

12 Ağustos 1966 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Azize Sibel Gönül’ün annesi Ayten Hanım, babası ise Kaya Bey’dir. Baba tarafından aslen Rize’lidir.

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun olmuş, bir süre serbest mimar olarak çalışmalarını sürdürmüş ardından Mimarlık Mühendislik İnşaat Limited Şirketinin kurucu ortağı olmuştur.

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanlığı görevi yapmış, 2007 yılında Kocaeli Milletvekili seçilmiştir. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Kocaeli Mimarlar Odası Genel Sekreteri olarakta görev yapan Azize Sibel Gönül evlidir. Bu evliliğinden iki oğlu vardır.

23. Dönemde Kocaeli Milletvekili seçilmiş, 24. Dönemde TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. İyi düzeyde İngilizce bilen Gönül, 2019 Yerel seçimlerinde AK Parti’nin İzmit Belediye Başkan adayı olarak gösterilmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz