Sharon Stone

1958 yılında Amerika Pensilvanya Meadville’de dünyaya gelen Sharon Stone dört kardeştir. Annesi’nin ismi Dorothy Stone babası ise Joseph William Stone…

Dünyaca ünlü oyuncu aktris olmasının yanı sıra eski bir manken ve yapımcı’dır. Pensilvanya Saegertown Yüksek Okulu’nda okumuştur.

Öğrencilik yıllarında kendisini kaba, çirkin ve asi bir çocuk olarak tanımlayan Sharon Stone okulda sevilmeyen bir çocuk olduğunu belirtmiştir. Ara sıra oyun oynadığını ancak çok sık kitap okuduğunu belirten Sharon Stone bir gün oyun esnasında kendisinin yeni Marilyn Monroe olacağını ve o dönemden itibaren büyük bir istekle oyunculuk için elinden ne geliyorsa yapacağım diye kendi kendine söz vermiştir.

1992 yılında Basic Instinc’te yani Türkiye’deki yayınlanan Temel İçgüdü sinema filmi ile tanınmayı başarmıştır.

Özellikle rol aldığı Stardust Memories, Deadly Blessing, Magnum, King Solomon’s Mines, Police Academy 4, Cold Steel, Action Jackson, Above te Law, Beyond the Stars, Blood and Sand, Gerçeğe Çağrı, Scissors, Year of the Gun, Diary of a Hitman, Gloia, Simpatico, Picking Up the Pieces, Kedi Kadın, Bobby, Of I Had Known I Was a Genius, Love in Vegas, Ajan X, Darknet, Life on the Line gibi bir çok proje ile inanılmaz başarılara imza atmıştır.

1984 yılında Michael Greenburg ile evlenmiş 1987 yılında boşanmıştır. Ardından 1998 yılında Phil Bronstein ile evlenen ünlü aktör 2004 yılında bu evliliğinide sonlandırmıştır.

Sharon Stone’un bu evliliklerinden Roan Joseph Bronstein, Quinn Kelly Stone ve Laird Vonne Stone isimlerinde üç çocuğu vardır.

Casino’daki rolü ile Altın Küre ödülü kazanan Sharon, Playboy dergisi tarafından 20. yüzyılın en seksi 25 kadınından biri olarak gösterilmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz