Seyhan Arman

1980 doğumlu başarılı oyuncu Seyhan Arman 1994 senesinde 14 yaşında iken tiyatro ile tanışmıştır. Aslen Adana doğumlu, Balık burcudur.

Dilruba Saatçi’den oyunculuk eğitimi almıştır. Daha sonra Engin Alkan tarafından yönetilen Islah Evi, Küskün Müzikal ve Huysuz adlı oyunların reji ekibinde yer almış ayrıca oyunculuk workshoplarında dahil olmuştur. Günümüzde yaşantısını İstanbul’da sürdüren Seyhan Arman ayrıca oyuncu kimliğinin yanı sıra İnsan Hakları aktivistidir.

Oyunculuk ile birlikte drag queen gösterileri, sokak performansı ve excessinmoderation çağdaş dans performansında, performans sergilemiştir.

Bir röportaj’da transeksüel bir kadın olduğunu belirten Seyhan Arman özellikle bir cabaret kadını Matmazel karakteri ile sahnelerde renkli ışıklar altında dakikalarca alkışlanan usta oyuncudur.

2016 yılında BBC tarafından Yılın Başarmış 100 Kadını arasına Türkiye’den giren tek isimdir. Alaylı olduğunu belirten Arman 20 yaşında İstanbul’a taşınmıştır. Adana’da iken çocuk tiyatrosu, radyoculuk, palyaçoluk ve tıpatıp şov yapmıştır.

Bugüne kadar Böyle mi Olacaktı, Yeditepe İstanbul, Melekler Adası, Beyza’nın Kadınları, Menekşe ile Halil, Akasya Durağı, Gitmen Benim Marlon And Brandom, Güneşi Gördüm, Teslimiyet, Kolpaçino:Bomba, Papaz Kimde, Adı İnsan, Nerdesin Aşkım ve Zohak gibi sinema ve dizilerin oyuncu kadrosunda yer almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz