Şeyda Terzioğlu

0

Şeyda Terzioğlu Eve Dönüş adlı dizinin yanı sıra bir çok sinema filmde rol almıştır. Güzel oyuncu hakkında merak edilen biyografi bilgileri ve kısaca hayatı.

Şeyda Terzioğlu Kimdir?

Şeyda Terzioğlu tiyatro kökenli bir oyuncudur. Ayrıca sinema, dizi, tiyatro ve seslendirme sanatçısı.

Doğum tarihi 29 Mayıs 1988, doğum yeri ise Ankara. 2005 yılından beri her yıl yeni bir tiyatroda sahneye çıkmaktadır. 2009 yılından bu yana ise, sinema filmlerinde rol almakta, kariyeri tiyatro ve sinema merkezli ilerlemektedir.

İlköğretim 1. sınıf sonrasında İlköğretim Ortaokul ve Lise tahsilini Mersin’de tamamlamıştır. Mersin Tiyatrosu ile tiyatro yaşantısına adım atan güzel oyuncu 2010 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü’nü 1. olarak tamamlamıştır.

Bir çok tiyatro oyununda yer almış sonrasında sinema ve dizilerde boy göstermeye devam etmektedir. En son Atv ekranlarında yayınlanan Eve Dönüş dizisi oyuncuları arasında yer alan Terzioğlu, dizide Ayşegül karakterini canlandırmıştır.

Şeyda Terzioğlu Kaç Yaşında? Boyu

Şeyda Terzioğlu 34 yaşında ve 1.69 boyundadır.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @seydaterzioglu ‘dur. Günümüz itibariyle takipçi sayısı 20.2bin civarındadır. Rh pozitif menajerlik (Rahşan Özkılıç) bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürüyor.

Rol aldığı korku filmler ile de dikkatleri üzerine çeken güzel oyuncu aslında korku filmi meraklısı biri olmadığını belirtmiştir. Ancak 3 tane korku filminde rol alınca son dönemlerde çok fazla korku filmi izlediğini dile getirmiştir. En çok etkilendiği filmlerden birisi ise, Andrzej Zulawski yönetmenliğindeki Possession 1981 filmidir. Diğer bir film ise, Alejandro Amenabar yönetmenliğindeki The Others filmidir.
seyda terzioglu1

Oynadığı Diziler

Eve Dönüş (Ayşegül)

Oynadığı Sinema Filmleri

İyi İki Çocuk
Recep İvedik 3
Av Mevsimi
Bahar İsyancıdır
Siccin (Nilay)
Siccin 2 (Hicran)
Günah

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz