Sevinç Kumaş

Sevinç Kumaş Fox Tv ekranlarında yayınlanan Gülümse Kaderine isimli dizide Banu karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Daha önce bir çok başarılı projede rol alan güzel oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sevinç Kumaş Kimdir?

Sevinç Kumaş tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. İlk dizi oyunculuk deneyimini 2007 yılında rol aldığı Kavak Yelleri isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Kız kardeşi de ekran severlerin yakından tanıdığı bir isim olan güzel oyuncu Sebahat Kumaş‘tır.

2008 yılında Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları’nın seçmelerini kazanmış ve İstanbul’a taşınmıştır. Böylece akademik eğitim süreci başlamış ardından, tiyatro, reklam ve dizi derken oyunculuk dünyasını değişilmez isimlerinden birisi olmuştur. İzmir Uğur Mumcu Şehir Tiyatrosunda başladığı tiyatro kariyerine, İstanbul’da Tiyatro Non Profesyonel ve Tiyatro Kalemi gibi özel tiyatro toplulukları ile devam etmiş bir çok tiyatro oyununda sahneye çıkmıştır. Ancak kamera önüne geçince tiyatroya ara vermiştir.

Kavak Yelleri adlı dizide rol almaya başladığı sene, oyunculuk eğitimlerini tamamlamış ve oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır.

Sevinç Kumaş Nereli?

Sevinç Kumaş aslen doğma büyüme İzmir’lidir.

Sevinç Kumaş Boyu, Kaç Yaşında?

Sevinç Kumaş 38 yaşındadır. Doğum tarihi 18 Aralık 1984, burcu ise yaydır. Boyu 1.60 cm, göz rengi ela, saç ise kahverengi.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @sevinckumas ‘ın günümüz itibariyle takipçi sayısı 38bin civarındadır.

Sevinç Kumaş Evlimi? Eşi Kim?

2020 yılında pandemi döneminde Mehmet Akgün ile hayatını birleştirmiş ve evlenmiştir.
Sevinc Kumas mehmet akgun

Sevinç Kumaş Oynadığı Sinema ve Diziler:

2022 yılında Fox Tv ekranlarında yayınlanan ve daha önce ismi Masum ve Güzel olan, yeni ismi ile Gülümse Kaderine adlı dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Dizi de Banu karakterini üstlenmiştir. Dizide Bahar Şahin, Sude Zülal Güler, Burak Sergen, Ertuğrul Postoğlu, Doğan Bayraktar, Erkan Meriç, Mine Tugay, Ahu Sungur, Nazan Diper ve Aslı Samat gibi isimler de rol almıştır.

Daha önce ise şu diziler de rol almıştır.

Gülümse Kaderine (Banu)
İki Dünya Arasında (Aslı)
Zalim İstanbul (Başak)
İstanbul Hatırası (Selma)
Karakol
Şüphe
Derdest
Kavak Yelleri (Gülşen)
Ey Aşk Neredesin (Banu)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz