Sevim Gözay

Sevim Gözay hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? kariyeri, eğitimi, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1972 yılının Aralık ayında dünyaya gelmiştir. Uzun süre kültür, yaşam ve medya alanlarında içerikler üretmiştir. Uzun seneler bir çok kanal da sunucu, yönetmen, moderatör ve jüri üyeliği gibi bir çok görev üstlenmiştir. (Kanal D, TV8, CNN Türk, ATV, Show TV, Habertürk, Sky 360, TRT kanallarında)

Asistan olarak ‘Dr. Stress’, ‘Canlan Biraz’, yardımcı yönetmen ve yönetmen olarak ‘Sabah Şekerleri’, ‘Hi-Fi’, ‘Netiket’. Yönetmen-seslendiren olarak ‘İstanbulART’. Sunucu-editör olarak ‘Şehrin Rengi’, ‘Dizikolik’, ‘Bazıları Sıcak Sever’ ve ‘Artist’ programlarını ekrana taşımıştır.

Başarılı isim, hazırlayıp sunduğu ‘Stüdyo: Sinematik Portakal’ (TV8) ve ‘Cosmopolis’ (CNN Türk) programları ile kültür sanat ve lifestyle alanlarına yeni ve dinamik bir soluk getirdi. Sunum tarzından kamera açılarına, içerik işleyişinden röportaj stiline, grafik üslubundan kurgu mantığına modern televizyonculuğun etkili bir öncüsü ve şehirli kadının ekrandaki temsili oldu.

Sevim Gözay 21. yüzyılın eşiğinde Pulp Fiction rüzgarına kapılan her yaştan sinemaseverin kalbinde ise kült bir yer edindi ve yeni nesil sinema programlarına yön verdi.

2001 ve 2002 yıllarında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Kültür-Sanat Televizyon Başarı Ödülü’ne lâyık bulundu. 2006 – 2013 yılları arasında Akşam gazetesi ve Nokta dergisinde şehir, yaşam, ilişkiler, kültür sanat ve popüler kültür hakkında 1500’ün üzerinde köşe yazısı yazdı, röportajlar yaptı.

Kitapları;

‘Kızlar ve Babaları’ (2011) adlı kitaba katkıda bulundu, ‘Kasetten Canlı’ (2013) ve ‘Sinemaskop Randevular’ (2015) adlı kitaplara imza attı.

Journo, Artful Living, Posta Kitap, Paz Edebiyat, Ot Dergi ve Rejisör dergisinde sinema, edebiyat, yaşam ve medya üzerine içerik üretmeye devam etmiş, Çarşamba günleri Medyascope TV’de Popüler programını yapmış ve o adreste bloglamıştır.

Sevim Gözay öldü mü? ölüm sebebi nedir? kaç yaşında öldü?

2021 yılının Ocak ayında henüz 48 yaşında iken hayata gözlerini yummuştur. Uzun süredir kanser hastalığı ile mücadele etmiş ancak 48 yaşına bu hastalığa yenik düşmüştür.


Kaynak; https://www.sevimgozay.com/

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz