Sevil Nuriyeva

5

Sevil Nuriyeva kimdir? nereli? kaç yaşında? kısaca merak edilen hayatı ve biyografi bilgileri.

1973 yılında Azerbaycan’da dünyaya gelmiştir. Bakü Devlet Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunudur. Ardından Uluslararası İlişkiler konusunda tezini hazırlamış ve doktora yapmıştır.

Kafkas Medya Merkez müdürüdür. Bir röportaj’da adını ister Turan ister farklı bir isim koyun ama mutlaka bir Türk Birliği oluşturulmalı diye yaptığı açıklama ile gündeme gelmiştir.

Türk Milleti kendi kendine Azeri, Kırgız, Özbek demek yerine aslına dönmeli ve Büyük Güç olmak zorundayız diye açıklama yapmıştır. Dünyanın başını bu gafletten kurtarmak için birlik ve beraberlik için Türk Medeniyeti Turan olarak kurulmalı demiştir.

Sevil Nuriyeva televizyon, gazete ve çalışma hayatı;

Azerbaycan Devlet Televizyonunda daha sonra ilk bağımsız televizyon kanalı ANS’da bir çok program hazırlamış ve sunmuştur. Bugüne kadar Ayna, Nazar Noktası, Divan, Farkında, Bu Biziz, Yankı, Geçen Hafta, Zarif Çarşamba ve Cumartesi gecesi Sevil Nuriyeva ile isimli programları hazırlamıştır. Uzun yıllar televizyon gazeteciliği yapmıştır kendisinin mesleğinin televizyon gazeteciliği olduğunu açıklamıştır.

Star Gazetesi yazarı olarak çalışmalarını sürdüren Sevil Nuriyeva aslen Azerbaycan’lıdır. Eşi İş Adamı İtimat İsmailov, 2018 yılının Eylül ayında İstanbul Bakırköy’de ofisinde öldürülmüştür. Bu evliliğinden İlyas isminde 28 Mayıs doğumlu bir oğlu vardır.

5 Yorumlar

  1. Eğitimli kültürlü nerde nasıl konuşacağını bilen ,her kelimesi bir değer ifade ediyor boş, anlamsız yorumları yok .Tam bir milliyetçi Türk vatandaşı .Ülkemizin böyle gazetecilere çoook çok ihtiyacı var .Kendisini tebrik ediyorum.Başarılar diliyorum. Kendini herzaman oturumlarını takip ediyorum. Erkek gibi kadın Tebrikleeer. Başarılaaar dilerim. Allah senden razı olsun .
    Saygılarımla.

  2. Ebu feyz Elçibey ile reportajlarıni izlerdim yillar önce.Gercekten delikanlı harbi ve çok insani ve en önemlisi de milli ve turani bir kadın.Bu hanfendiye büyük saygı duyyorum hörmet lerimi arzediyorum tv proğramlarını daim izliyorum Umarım herşey gönlünce olur evladıyla beraber sağlık ve mutluluklar dilerim can Azerbay can

  3. Her iki yorumcunun yorumlarını destekliyorum. Yanlış anlaşılmasın. Bende sn. Nurayova bağımlısı olanlardanım. Çünkü benim duygu ve düşüncelerime en iyi o tercüman oluyor diyebilirim. Saygılarımla…

  4. Gerçekten tam bi rhanfendi.
    Akıcı ve bağlayıcı anlatımıyla oldukça anlaşılır uslubunu beğeniyorum.
    Yorumlarını ve köşe yazılarını yakından takip ediyorum.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz