Sevda Karababa

0

Sevda Karababa hakkında merak edilenler. Kimdir? kaç yaşında? evli mi? müzik hayatı ve biyografi bilgileri.

1975 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitiminin ardından Ortaokul ve Lise tahsilini Konservatuvar’da okumuştur. Ardından Müzik Teorileri bölümüne geçmiş ve eğitim hayatını sürdürmüştür. Ortaokul ve Lise döneminde kemane çalmış, yine aynı dönemde batı müziği konservatuvarını kazanmış ve 3 sene orada eğitim almıştır. İstanbul Üniversitesi Batı Müziği ve İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nı eş zamanlı olarak bitirmiştir. Birisinde kabak kemane ve viyola, diğerinde ise flüt ve gitar eğitim almıştır. Günümüzde müzik teorisinde viyola çalmakta, ses teknisyenliği eğimi üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

Bir dönem sanatçı Nilüfer ile çalışmalar gerçekleştirmiş ve vokalistliğini üstlenmiştir. Ayrıca Sezen Aksu, Nükhet Duru, Demet Sağıroğlu, Burak Kut çalıştığı diğer ünlü isimlerdir. Onlara da back vokal yapmıştır. Ayrıca bir dönem manken olarak podyumlarda yer almıştır.

2000 senesinde Sevdalım adlı ilk albüm çalışması ile müzik severlerin karşısına çıkan güzel isim albümünü Tempa & Foneks’ten çıkarmıştır. Bu albümün ardından uzun süre sessiz kalmış ve tam 8 senenin ardından 2 Haziran 2008 tarihinde Hislerimin Talebesiyim albümünü müzik severler ile buluşturmuştur. Özellikle İçime İşlerken isimli şarkısı büyük beğeni kazanmıştır. Özellikle İçime İşlerken şarkısı için çekilen klipte cesur kıyafet tercihleri ve vücudu ile de hem görsel hem de işitsel olarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Yüzücü, dalgıç ve sporcu olduğunu ve fiziğinin farkında olduğunu belirten güzel isim bu nedenle de kliplerle sergilemekten kaçınmadığını dile getirmiştir.

Ayrıca Annem isimli şarkısı televizyon ekranlarında yayınlanan Doktor adlı dizide çalmıştır.

Sevda Karababa evli mi? kiminle evli?

Uzun süredir yine müzik dünyasından ve medyadan uzak bir yaşantıyı tercih eden Sevda Karababa bir röportaj’da yaşlanmadan önce başka yerleri görmek ve gezmek istediğini belirtmiştir. Reklam cıngıllarından, bar çalışmalarından ve dalış eğitmenliğinden kazandığı paraları cebine koyduğunu ve tasını tarağını toplayarak Amerika’ya gitmiş ve Miami Ad School’a girmiştir. Kısa bir süre sonra da Graham isminde bir Amerikalı ile evlenmiştir. Evliliği üç sene sürmüş ardından boşanmıştır.

Daha sonra ikinci evliliğini ise colorist artist ve yönetmen Andreas Brückl ile gerçekleştirmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz