Sertaç Taşdelen

1

Sertaç Taşdelen son dönemde Kahve Falı ve Sihirli Tarot ile Faladdin markasının kurucusu olarak ismini duyurmayı başarmıştır. Geçmişten günümüze birbirinden başarılı proje ve iş kariyerine sahip olan ünlü isim hakkında merak edilenler. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sertaç Taşdelen doğum yeri, kısaca eğitimi ve iş kariyeri;

1983 yılında dünyaya gelmiş, aslen Ankara’lıdır. Anne ve babası Eczacı’dır. Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. İş hayatına üniversite mezuniyetinin hemen ardından Dubai’de Yeminli Mali Müşavirlik Şirketi olan Ernst & Young’da Yönetim Danışmanı olarak atılmıştır. Yaklaşık 5 sene Dubai’de kalmış ve çalışmıştır. Bir yandan da dünyanın en iyi şirketlerine finansal ve kurumsal danışmanlık yapmıştır. Diğer bir yandan 5 fotoğraf sergisi yapmış, gelirinin tamamını ise bağışlamıştır. Yapmış olduğu bu bağışın ardından Dubai kraliyet ailesi ve Ayşe Arman ile tanışmıştır. Hürriyet Pazar’da Ortadoğu ve Balkanların En Yakışıklı Türk’ü başlığı altında manşet olmuştur. Çöllerde safari yapmış, dalgalarda sörf, fitness ve daha bir çok spor ile iç içedir. Bağlı bulunduğu bir ajans ilede dünyanın en önemli markaları için kamera karşısına geçen Sertaç Taşdelen podyuma yer almış, dev billboardların marka yüzü olmuştur.


2010 yılında şirketin Singapur Ofisi’ne geçiş yapmış bir süre sonra kurumsal hayattan çıkmaya ve kendi hayallerinin peşinden gitmeye karar vermiştir. Özellikle annesinin hobisi olan kahve falından yola çıkarak binnazabla isimli web sitesini kurmuştur. Kısa sürede web sitesi ile ciddi bir ziyaretçi trafiği elde etmeyi başarmıştır. 2012 yılında Singapur’da yılın en stil sahibi genç iş adamı ödülünü kazanmıştır.

2013 yılında kendi Teknoloji Yatırım Şirketi Trust Capital Partners’i kurmuş, House of Genius ismi verilen uluslararası konferans zincirinin Türkiye direktörü olmuştur. Project GO ismini verdiği online seyahat programına başlamış ve hepsini Singapur Merkezli Taşdelen Private çatısı altında toplamıştır. Ülkemizde Outstanding Young Person Award’a aday gösterilmiştir.

Sosyal sorumluluk projelerinede oldukça ilgi duyan Sertaç Taşdelen, Pedalla Projesi ile 2014 yılında yardım kampanyası için pedallamıştır. Daha sonra online bağış platformu iyilikpesinde’yi kurmuş, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğine bağış için Ağrı Dağı’na tırmanmıştır. Günümüzde yaşantısını Singapur’da sürdürmekte bir yandan da tüm dünyaya gezmektedir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz