Sermin Baysal Ata

Sermin Baysal Ata Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, TRT Haber spikeri olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında aslen nereli? evli mi? kaç yaşında? eğitimi gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1971 yılında dünyaya gelen Sermin Baysal Ata aslen Ankara doğumludur. Haber, radyo ve televizyon sunucusu olarak çalışmalarını sürdüren Baysal Ata, Gazi Üniversitesi İletişim radyo – tv bölümü’nden mezun olmuştur.

TRT ekranlarında yayınlanan Akşama Doğru isimli program’da çalışmış daha sonra özel kanallarda bir dönem muhabirlik yapmıştır. 1998 senesinde TRT tarafından açılan spikerlik sınavına girmiş kazandıktan sonra bu kuruma girmiştir.

Antalya ve Ankara radyoları’nda çalışmış 2001 senesinde Haber Merkezi’ne katılmış, TRT 1’de uzun dönem öğle haberlerini sunmuştur. 2016 senesinde TRT Haber kanalına geçmiş, Dünyamız Detay’ı sunmuş, 2017’de ise Öğlen Kuşağı Ana Haberlerini sunmaya başlamıştır.

TRT haber spikeri olarak çalışmakta olan Baysal Ata, TRT bünyesinde daha önceden çalışmış olan eski sunucu Musa Ata ile evlidir ve bu evliliğinden bir kızı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz