Serkan Rutkay Ayıköz

Serkan Rutkay Ayıköz hakkında merak edilen sorulara cevapları. Kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? evli mi? oyunculuk kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 yılında İstanbul’da dünyaya gelen yakışıklı oyuncu, Denizli Anadolu Lisesi ardından, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Güzel Sanatlar Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Boyu 1.90 cm, kilosu ise 85’tir. Doğum günü, gün ve ay olarak bilinmediği için burç bilgisine henüz ulaşılamamıştır. İstanbul doğumlu, baba tarafından ise aslen Denizli’lidir.

İlk dizi oyunculuk deneyimini Hayat Şarkısı adlı dizi ile gerçekleştiren Serkan Rutkay Ayıköz daha sonra Kocamın Ailesi ve Hatırla Gönül gibi dizilerde rol almıştır. En son Fox Tv ekranlarında yayınlanan Yasak Elma isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve dizide Emir karakterini canlandırmıştır.

En çok merak edilen sorulardan birisi ise sevgilisi var mı? varsa kimdir? bu sorunun cevabı evettir. Sevgilisi ise ekran severlerin yakından tanıdığı güzel oyuncu Begüm Akkaya‘dır. Günümüzde yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.


Tiyatro deneyimleri;

2017 Blu
2016 Woyzeck

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz