Serkan Kayalar

0

Serkan Kayalar TİKA (Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı) olarak çalışmalarını sürdürüyor. Hakkında merak edilen biyografi bilgileri ve hayatı.

Serkan Kayalar Kimdir? Nereli?

1980 İstanbul doğumludur. Lise son sınıfa kadar eğitimini doğup büyüdüğü İstanbul’da tamamlamıştır. Ardından Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Sosyal Antropoloji bölümü’nden mezun olmuştur. Daha sonra, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyoloji bölümünde de yüksek lisans yapmıştır.

Henüz 20’li yaşlarda İstanbul’da çalışma hayatına atılan Kayalar, 2010 senesine kadar özel sektörde yöneticilik yapmıştır. 2011 senesinde ise Kamu sektörüne geçiş yapmış, 2018 senesine kadar TİKA Başkanı Özel Kalem Müdürü olarak görev yapmıştır.

2014 ve 2018 yılları arasında Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri olarak da hizmet veren Serkan Kayalar, Ortadoğu ve Afrika Daire Başkanlığı ile TİKA’nın tüm mühendis ve mimarlarının bağlı bulunduğu Teknik Ofis’ten sorumlu TİKA Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

22 Nisan 2019 tarihinde TİKA Başkan Vekili. olarak görevlendirilmiş, 2 Ocak 2021 tarihinde yayımlanan 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince TİKA Başkanlığı görevine atanan isim olmuştur.

İngilizce bilmektedir. Evli olan TİKA Başkanı Serkan Kayalar‘ın resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @serkankayalarr , Twitter hesabı kullanıcı ismi ise @SerkanKayalar_

TİKA Nedir?

TİKA – Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı. Türkiye’nin kalkınma tecrübesinin başka ülkelerle paylaşılması ve “işbirliği ortaklığı” anlayışı ile çalışmalarını sürdürmektedir. TİKA Sağlık, eğitim, tarım ve hayvancılık, idari-sivil alt yapı, restorasyon gibi farklı alanlarda faaliyet gösteren kuruluştur. Sovyetler Birliği’nin dağılmasının ardından Türk Cumhuriyetleri’nin yeniden yapılanma, uyum ve kalkınma ihtiyaçlarına cevap vermek amacı ile kurulmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz