Seren Serengil

Seren Serengil 6 Nisan 1976 senesinde İstanbul Amerikan Hastanesinde dünyaya gelmiştir. Sinema sanatçısı usta oyuncu, Öztürk Serengil’in kızı’dır. Anne ve babası Seren 4 yaşında iken ayrılmış ve Nişantaşında annesinin yanında yetişmiştir.

Anneannesi Marcella isminde İtalyan dedesi ise Türk’tür. Teyze ve kuzenleri İtalyan kültürü ile yetişen Seren Serengil, annesi tarafından daha sıkı yetişmesi için Montrö’de rahibelerin okutmuş olduğu ve köyde erkeklerin olmadığı bir okula gönderilmiştir.

2 sene dayanabilmiş ve neticesinde Türkiye’ye geri dönmüş 16 yaşında iken sahne hayatına adım atmıştır.

Yıldız Koleji mezunu Seren Serengil Londra ve İsviçre Montrö kentinde Buisness eğitimi almıştır. 2017 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan Duymayan Kalmasın isimli programı Cengiz Semercioğlu ile birlikte sunmuştur.

Bugüne kadar üç kez evlenen Serengil ilk evliliğini 2000 yılında Ozan Kaçmaz ile yapmış 2002 yılında boşanmıştır. Ardından 2002 ve 2005 arası sanatçı Cengiz İmren ile 2006 ve 2010 yılları arasında da Musa Aytun ile evlilikler gerçekleştirmiştir.

Oyuncu ve sunucu kimliğinin yanı sıra müzik dünyasındada etkili olan Seren Serengil’in Bana Yasak, Ayrıldık ve Dost Bile Kalamadık adlı üç albümü vardır.

Baba tarafından aslen Giresun’ludur.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz