Şerdil Dara Odabaşı

0

Şerdil Dara Odabaşı 2019 yılı yerel seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul, Kadıköy Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmıştır. Hakkında ise bir çok soru merak konusudur. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1973 yılının Kasım ayında aslen Şanlıurfa’da dünyaya gelen Şerdil Dara Odabaşı, İlköğretim ve Ortaokul tahsilini Ankara’da tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Daha önce 1989 senesinde Yerel Seçimler döneminde Ankara’da SHP Emek Mahalle Temsilciliği’nde yer almıştır.

Şerdil Dara Odabaşı üniversite döneminde iken Sosyal Demokrat Üniversiteliler Platformu’nun İstanbul Üniversitesi Temsilciliği’ni ve Genel Başkanlığını üstlenmiştir. Lisans eğitiminin ardından 3D (Dayanışma, Demokrasi, Değişim) Hareketi isimli bir derneğin kuruluşunda görev almış, ayrıca genel sekreterliğini üstlenmiştir. 1994 Yerel Seçimlerinde merkez seçim ofisinde görev almış, 2011 senesinde İl Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği, 2012’de İl Başkan Vekili ve seçim hukuk işlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı, 2015 yılında Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Sekreterliği yapmıştır. Ayrıca 2014 ve 2015 seçimlerinde çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Şerdil Dara Odabaşı, Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı (TÜSES) Üyeliğinin ve farklı sivil örgütlerle de çalışmalar gerçekleştirmiştir. Spor dünyasındada tanınmakta, Fenerbahçe Kongre Üyeliği bulunmaktadır. 1999 yılında kurmuş olduğu Hukuk bürosunda serbest avukat olarak çalışmalarını sürdüren Şerdil Dara Odabaşı evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden İstanbul İli, Kadıköy İlçesi Belediye Başkan adayı olduğu açıklanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz