Serdar Vatansever

0

Serdar Vatansever Florya Teyfik Ercan Anadolu Lisesi ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. 2. üniversitesini ise Kamu Yönetimi bölümünde tamamlamış Yüksek Lisans yapmıştır.

Üniversite eğitimi öncesinde genç yaşlarda Efes Pilsen ve Galatasaray Spor Kulüplerinde 10 yıl basketbol oynamıştır. Bu dönemde takım psikolojisinin başarıya olan etkilerini merak etmiştir. Ardından Psikoloji üzerine çalışmalar gerçekleştirmeye karar vermiştir.

Yurt dışında bir çok farklı üniversitede yaptığı çalışmalar ile bağlantı kuran Serdar Vatansever üniversite döneminde bir çok enstrüman çalmakla beraber, enstrüman çalmanın beyin lobları arasında aktivasyon ve senkrenizasyonu sağlayarak depresyon üzerine etkilerini azaltabilecek psiko-drum projesini geliştirmiştir. Geliştirmiş olduğu projesini evliliklerde uyum ve problem çözme becerileri üzerine kullanmıştır.

Türkiye’nin farklı bölgelerinde psikoloji eğitim ve seminerleri vermiştir. Daha bir çok çalışmanın altına imzasını atan Serdar Vatansever günümüzde TRT 1 ekranlarında yayınlanan Bir Yastıkta Kocayalım isimli programda siko-Terapist ve Aile Danışmanı olarak görev yapmaktadır.

Doğum tarihi, doğum yeri ve aslen nereli olduğu gibi özel bilgilerine ulaşılamamıştır.

İlginizi Çekebilir :   Doruk Şengezer

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz