Serdar Savaş

Serdar Savaş Kimdir? hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? nerede doğdu? Eğitimi, Çalışmaları, Kariyeri, Kısaca Hayatı ve biyografi bilgileri.

Dr. Serdar Savaş, 1960 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Ceyhan ve Adana’da tamamlamıştır.

Kabataş Erkek Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi tıp ve hukuk, London School of Economics’de sağlık planlaması ve finansmanı, London School of Hygiene’de epidemiyoloji ve istatistik eğitimleri görmüştür.

Türkiye’de 1983-1993 yılları arasında sağlık ocağı hekimliği, il sağlık müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı müşavirliği, Sağlık Projesi Genel Koordinatörlüğü, Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde de bulunmuştur.

Dr.Serdar Savaş Yurt dışında 1993 yılından 2000 yılına kadar Dünya Sağlık Teşkilatı Avrupa Bölge Ofisinde Sağlık Politikaları ve Sistemleri Program Yöneticiliği yapmış, aynı zamanda Avrupa Program Direktörlüğü ve Avrupa Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2000 yılında Türkiye’ye dönmüş, Birleşik Sağlık Sistemleri’ni, İleri Tıp Teknolojileri’ni ve GENAR Enstitüsü’nü kurmuştur. Avrupa Toplum Sağlığı Genombilim Networkü’nün Yürütme Kurulu Üyesi ve Politika Geliştirme Koordinatörüdür.

Ulusal ve uluslararası alanda aldığı bir çok ödülü, devlet nişanları, çeşitli dillerde yayınlanmış eserleri bulunmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz