Serdar Kılıç

Serdar Kılıç son yıllarda özellikle Doğadaki İnsan isimli program ile adından söz ettirmektedir. Hakkında ise kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? ve daha bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Başarılı isim, günümüz itibariyle Doğa Bilimci, Eğitmen ve motivasyon konuşmacısı, günümüzün Evliya Çelebisi olarak adlandırılmaktadır. Öğretim Görevlisi, Eğitmen, İş Adamı, sporcu, yazar, tv yapımcısı ve sunucu kimliği ile tanınmaktadır.

Bir röportaj’da henüz 12 yaşında iken dedesi ile birlikte Kurt izlerini takip etmeye başladığını belirtmiştir. Büyüklerinden hikayelerini dinlemiş, nerede ve nasıl yaşadıklarını öğrenmeye çalışmıştır. Ayrıca çocukların özellikle baba ile değil, dede ile büyümeleri gerektiğini aktarmıştır. Geçmiş ile günümüz arasında uzun bir ağ olduğunu, bu bağın ise dede ve ninesi ile kapatılabileceğini söylemiştir. Doğa ve toprağı tanıdıkça onu daha çok sevmiş, hayatının nerede ise üçte birini doğada geçirmiştir.

Serdar Kılıç Kimdir? Nereli?

1969 yılında dünyaya gelmiştir. 2021 yılı itibari ile 52 yaşındadır. Baba tarafından aslen Karapapak Türklerinden, Sivas doğumludur. Karapapaklar Gürcistan’da Kvemo Kartli, Azerbaycan’da Kazah, İran’da Sulduz, Kuzey Kafkasya’da Derbent, Türkiye’de ise genellikle Kuzeydoğu Anadolu’da yaşayan Azerbaycan Türklerini oluşturan etnik boylardan birisi olarak bilinir.

Cross Country Kayak eğitimi, 1980-1989 yılları arasında Temel Hayatta Kalma Eğitimleri, Kampçılık ve İzcilik gibi faaliyetlerde bulunmuştur. Üniversite eğitimine ODTÜ Jeoloji Mühendisliğinde devam ederken bölüm değiştirmiş ve Beden Eğitimi bölümünden 1985 yılında mezun olmuştur. Spor Organizasyonu ve yönetimi üzerine yüksek lisans yapmıştır. Daha sonra Haliç ve Marmara Üniversitesi gibi öğretim kurumlarında öğretim görevlisi olarak görev almıştır. Daha bir çok kurumun organizasyon kuruculuğunu üstlenen Serdar Kılıç 2014 senesinde TRT Haber kanalında Doğadaki İnsan isimli program ile yayın hayatına başlamıştır.

Serdar Kılıç Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.90 cm, kilosu 84, burcu ise ikizlerdir. Günümüzde Doğadaki İnsan adlı belgesel ile insanlara, doğada yaşamanın teknik ve pratik bilgilerini sunmaktadır. Günümüz itibariyle resmi twitter hesabında 41,4 B, instagram hesabında ise 406bin civarında takipçisi bulunmaktadır.

Serdar Kılıç Evli mi?

Evli olan Kılıç, eşininde doğayı çok sevdiğini ancak kendisi kadar doğada vakit geçirmediğini belirtmiştir. 2007 doğumlu Tibet Kılıç isminde bir oğlu vardır.

Uzun yıllar önce Campwolftrack kamp merkezini kurmuş, kendi çabaları ile edinmiş olduğu deneyimleri, eğittiği ekibi ile birlikte kendi kültürümüzle harmanlayarak aktarmaya devam etmektedir.

Bir dönem, Gore – Tex test ve ürün geliştirme maksatlı olarak, Güney kutup dairesinde 21 gün -60 derecede yaşamıştır. Son olarak gençlere öğütleri her fırsat bulduklarında memleketlerine gitmeleri ve bol bol doğada vakit geçirmeleri gerektiğidir.

7 Yorumlar

  1. Doğa- insan ayırımını değil iç içeliğini ve uyumunu gösteren saygıdeğer insan. Ayrıca toplum ve değerler bilgisini de bu bağlamda harmanlıyor. Yaşam felsefesini beğeniyorum.

  2. Bu dünyada her yönüyle az bulunur insan hayranlıkla izliyorum teşne trt1de herkesin izleyeceği saatte olsa yeni neslin çok ihtiyacı var

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz