Serdar Kılıç

blank
Gerçek Adı Serdar Kılıç
Doğum Tarihi 03.06.1969 (51 yaşında)
Burç İkizler
Boy 1.87
Kilo 82
Eğitim Yüksek Lisans
Medeni Hali Evli
Sosyal Medya
Mezun
Meslek
Doğum Yeri

Serdar Kılıç son yıllarda özellikle Doğadaki İnsan isimli program ile adından söz ettirmektedir. Hakkında ise kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? ve daha bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Başarılı isim, günümüz itibariyle Doğa Bilimci, Eğitmen ve motivasyon konuşmacısı, günümüzün Evliya Çelebisi olarak adlandırılmaktadır.

Bir röportaj’da henüz 12 yaşında iken dedesi ile birlikte Kurt izlerini takip etmeye başladığını belirtmiştir. Büyüklerinden hikayelerini dinlemiş, nerede ve nasıl yaşadıklarını öğrenmeye çalışmıştır. Ayrıca çocukların özellikle baba ile değil, dede ile büyümeleri gerektiğini aktarmıştır. Geçmiş ile günümüz arasında uzun bir ağ olduğunu, bu bağın ise dede ve ninesi ile kapatılabileceğini söylemiştir. Doğa ve toprağı tanıdıkça onu daha çok sevmiş, hayatının nerede ise üçte birini doğada geçirmiştir.

Serdar Kılıç boyu, doğum yeri, aslen nereli?

1969 yılında dünyaya gelmiştir. 2020 yılı itibari ile 51 yaşındadır. Boyu ise 1.87 cm’dir. Baba tarafından aslen Karapapak Türklerinden, Sivas doğumludur. Karapapaklar Gürcistan’da Kvemo Kartli, Azerbaycan’da Kazah, İran’da Sulduz, Kuzey Kafkasya’da Derbent, Türkiye’de ise genellikle Kuzeydoğu Anadolu’da yaşayan Azerbaycan Türklerini oluşturan etnik boylardan birisi olarak bilinir.

Cross Country Kayak eğitimi alan Serdar Kılıç 1980-1989 yılları arasında Temel Hayatta Kalma Eğitimleri, Kampçılık ve İzcilik gibi faaliyetlerde bulunmuştur.

Üniversite eğitimine ODTÜ Jeoloji Mühendisliğinde devam ederken bölüm değiştirmiş ve Beden Eğitimi bölümünden 1985 yılında mezun olmuştur.

Spor Organizasyonu ve yönetimi üzerine yüksek lisans yapan Serdar Kılıç daha sonra Haliç ve Marmara Üniversitesi gibi öğretim kurumlarında öğretim görevlisi olarak görev almıştır.

Daha bir çok kurumun organizasyon kuruculuğunu üstlenen Serdar Kılıç 2014 senesinde TRT Haber kanalında Doğadaki İnsan isimli program ile yayın hayatına başlamıştır.

Evli mi?

Evli olan Kılıç, eşininde doğayı çok sevdiğini ancak kendisi kadar doğada vakit geçirmediğini belirtmiştir. 2007 doğumlu Tibet Kılıç isminde bir oğlu vardır.

Uzun yıllar önce Campwolftrack kamp merkezini kurmuş, kendi çabaları ile edinmiş olduğu deneyimleri, eğittiği ekibi ile birlikte kendi kültürümüzle harmanlayarak aktarmaya devam etmektedir.

Bir dönem, Gore – Tex test ve ürün geliştirme maksatlı olarak, Güney kutup dairesinde 21 gün -60 derecede yaşamıştır. Son olarak gençlere öğütleri her fırsat bulduklarında memleketlerine gitmeleri ve bol bol doğada vakit geçirmeleri gerektiğidir.

Günümüzde Doğadaki İnsan adlı belgesel ile insanlara, doğada yaşamanın teknik ve pratik bilgilerini sunmaktadır. Günümüz itibariyle resmi twitter hesabında 41,9 B, instagram hesabında ise 377bin civarında takipçisi bulunmaktadır.

5 Yorumlar

  1. Doğa- insan ayırımını değil iç içeliğini ve uyumunu gösteren saygıdeğer insan. Ayrıca toplum ve değerler bilgisini de bu bağlamda harmanlıyor. Yaşam felsefesini beğeniyorum.

  2. Bu dünyada her yönüyle az bulunur insan hayranlıkla izliyorum teşne trt1de herkesin izleyeceği saatte olsa yeni neslin çok ihtiyacı var

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz