KimNereli.net

Serdar Kılıç

Serdar Kılıç Kimdir?

Serdar Kılıç
Gerçek adı: Serdar Kılıç
Doğum Tarihi: 1969 (51 yaşında)
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Medeni Hali: Evli
Boy: 1.87
Kilo: 82
Meslek: Gezgin Sunucu
Mezuniyet: ODTÜ
Doğum yeri: Sivas

Serdar Kılıç Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Serdar Kılıç son yıllarda özellikle Doğadaki İnsan isimli program ile adından söz ettirmektedir. Hakkında ise kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? ve daha bir çok sorunun cevabı merak konusudur.

Doğa Bilimci, Eğitmen ve motivasyon konuşmacısı, günümüzün Evliya Çelebisi olarak adlandırılmaktadır.

Bir röportaj’da henüz 12 yaşında iken dedesi ile birlikte Kurt izlerini takip etmeye başladığını belirtmiştir. Büyüklerinden hikayelerini dinlemiş, nerede ve nasıl yaşadıklarını öğrenmeye çalışmıştır. Ayrıca çocukların özellikle baba ile değil, dede ile büyümeleri gerektiğini aktarmıştır. Geçmiş ile günümüz arasında uzun bir ağ olduğunu, bu bağın ise dede ve ninesi ile kapatılabileceğini söylemiştir. Doğa ve toprağı tanıdıkça onu daha çok sevmiş, hayatının nerede ise üçte birini doğada geçirmiştir.

Serdar Kılıç boyu, doğum yeri, aslen nereli?

1969 yılında dünyaya gelmiştir. 2018 yılı itibari ile 49 yaşındadır. Boyu ise 1.87 cm’dir. Baba tarafından aslen Karapapak Türklerinden, Sivas doğumludur. Karapapak’lar, Karapapaklar Gürcistan’da Kvemo Kartli, Azerbaycan’da Kazah, İran’da Sulduz, Kuzey Kafkasya’da Derbent, Türkiye’de ise genellikle Kuzeydoğu Anadolu’da yaşayan Azerbaycan Türklerini oluşturan etnik boylardan birisi olarak bilinir.

Cross Country Kayak eğitimi alan Serdar Kılıç 1980-1989 yılları arasında Temel Hayatta Kalma Eğitimleri, Kampçılık ve İzcilik gibi faaliyetlerde bulunmuştur.

Üniversite eğitimine ODTÜ Jeoloji Mühendisliğinde devam ederken bölüm değiştirmiş ve Beden Eğitimi bölümünden 1985 yılında mezun olmuştur.

Spor Organizasyonu ve yönetimi üzerine yüksek lisans yapan Serdar Kılıç daha sonra Haliç ve Marmara Üniversitesi gibi öğretim kurumlarında öğretim görevlisi olarak görev almıştır.

Daha bir çok kurumun organizasyon kuruculuğunu üstlenen Serdar Kılıç 2014 senesinde TRT Haber kanalında Doğadaki İnsan isimli program ile yayın hayatına başlamıştır.


Serdar Kılıç evli mi?

Evli olan Kılıç, eşininde doğayı çok sevdiğini ancak kendisi kadar doğada vakit geçirmediğini belirtmiştir. 2007 doğumlu Tibet Kılıç isminde bir oğlu vardır.

Uzun yıllar önce Campwolftrack kamp merkezini kurmuş, kendi çabaları ile edinmiş olduğu deneyimleri, eğittiği ekibi ile birlikte kendi kültürümüzle harmanlayarak aktarmaya devam etmektedir.

Bir dönem, Gore – Tex test ve ürün geliştirme maksatlı olarak, Güney kutup dairesinde 21 gün -60 derecede yaşamıştır. Son olarak gençlere öğütleri her fırsat bulduklarında memleketlerine gitmeleri ve bol bol doğada vakit geçirmeleri gerektiğidir.

Günümüzde Doğadaki İnsan adlı belgesel ile insanlara, doğada yaşamanın teknik ve pratik bilgilerini sunmaktadır.

YORUMLAR

Yazıya 3 yorum yapılmış.

  1. F. Gül Koçsoy 14 Eylül 2018

    Doğa- insan ayırımını değil iç içeliğini ve uyumunu gösteren saygıdeğer insan. Ayrıca toplum ve değerler bilgisini de bu bağlamda harmanlıyor. Yaşam felsefesini beğeniyorum.

  2. akın şemsetttin mert 8 Ocak 2019

    tek kelimeyle ….yiğit yürekli insan

  3. Kemal yavuzyilmaz 6 Şubat 2020

    Bu dünyada her yönüyle az bulunur insan hayranlıkla izliyorum teşne trt1de herkesin izleyeceği saatte olsa yeni neslin çok ihtiyacı var

Serdar Kılıç
Gerçek adı: Serdar Kılıç
Doğum Tarihi: 1969 (51 yaşında)
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Medeni Hali: Evli
Boy: 1.87
Kilo: 82
Meslek: Gezgin Sunucu
Mezuniyet: ODTÜ
Doğum yeri: Sivas
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

473.172 kez okundu

2.

Beren Saat

414.906 kez okundu

3.

Azad Yılmaz

413.476 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

356.312 kez okundu

5.

Tarık Akan

306.210 kez okundu

6.

Tarkan

251.597 kez okundu

7.

Volkan Demirel

235.754 kez okundu

8.

Emre Mor

211.082 kez okundu

9.

Ersay Üner

207.338 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

206.449 kez okundu