Serdar Cebe

Serdar Cebe Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunudur. Mezuniyetin ardından Milliyet Gazetesinde muhabir olarak çalışmaya başlamış ardından Kanal D’ye geçmiştir.

1968 yılında aslen Konya’da dünyaya gelmiştir.

1997 senesinde Kanal D’deki görevinin ardından NTV’ye, 1999’da Kanal 6 Ana Haberleri, aynı sene CNN Türk ile anlaşmış ve 7 yıl çalışmıştır. 2007’de Kanal 24, 2010’da CNN Türk ve Kanal D ekranlarında hafta sonu bülteni haberlerini sunmuştur.

CNN Türk’te iken Çiğdem Anad ve merhum Mehmet Ali Birand’ın sunmuş oldukları Gündem isimli programın editörlük görevini üstlenmiştir. 2002’de ise Soner Yalçın ve Cüneyt Demir ile birlikte Meşin Yuvarlağın Türkiye Serüveni adlı belgeseli hazırlamış ve sunmuştur. 2005’te CNN Türk Para belgeseli metin yazımı, ayrıca Seda Öğretir ile Bugün programını sunan Serdar Cebe 17 Ocak 2013 tarihinde yaşamını yitiren Mehmet Ali Birand’ın yerine Kanal D haberlerini 1 sene tek sunmuş, 3 Kasım 2014’t görevini Cüneyt Özdemir’e devretmiş ve 2015 yılında haber programlarını dönüşümlü olarak sunmaya başlamıştır.

16 Ocak 2017 tarihinde Kanal D Ana Haber sunuculuğunu Ahmet Hakan’a devrederek Kanal D Washington Temsilcisi olarak Amerika’ya gitmiştir. 2018 yılında Doğan Grubunun devredilmesinin ardından bu görevinden ayrılmıştır.

Diş hekimi Pınar hanım ile evli olan Serdar Cebe’nin bu evliliğinden Zeynep isminde bir kızı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz