Seray Kaya

Seray Kaya son dönemde rol aldığı diziler ile adından söz ettirmektedir. Güzel oyuncu hakkında ise kimdir? kaç yaşında? boyu, kilosu, memleketi, oynadığı diziler gibi bir çok soru merak konusudur.

1991 doğumlu güzel oyuncu İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Baba tarafından aslen Giresun İli, Dereli İlçesi nüfusuna bağlıdır. Kalabalık nüfuslu bir ailenin evladıdır. Kalemi de oyunculuğu gibi başarılı olan Seray Kaya yazmayı da çok sevmektedir. Kova burcudur. Boyu 1.65 cm, kilosu ise 53’tür.

Bir ajansa ailesinin haberi olmadan kayıt olmuştur. Ne zaman ki profesyonel olarak oyunculuk sözleşmesi imzalamış bu durumu o zaman ailesine haber vermiştir. Sadri Alışık Kültür Akademisinde oyunculuk eğitimi alan Seray Kaya ilk oyunculuk deneyimini Huzur Sokağı adlı dizide gerçekleştirmiştir.

Bir çok ünlü markanın reklam yüzü olmuştur. Bugüne kadar Evli ve Öfkeli, Rengarenk, Kocamın Ailesi ve Gülümse Yeter dizilerinde rol almıştır.

Oyunculuk öncesinde bir güzellik merkezinde çalışan başarılı oyuncu bu dönemde hem çalışmış hemde eğitimini sürdürmüştür.

Güzellik merkezinde makyöz olarak çıraklık dahil 7 yıl çalışmıştır. Seray Kaya günümüzde Fox Tv’de yayınlanmakta olan Kadın dizisinde Şirin Sarıkadı karakterini canlandırmaktadır. Sevgilisi varmı sorusu da çok fazla sorulmaktadır. 2018 yılında Anadolu Efes forması giyen basketbolcu Birkan Batuk ile birlikte oldukları açıklanmıştır. Hatta evlilik yolunda ciddi adımlar attıkları yakın zamanda ailelerinin tanışacakları yönünde haberler medyada sıkça gündeme gelmiştir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz