Serap Şimşek Yavuz

Serap Şimşek Yavuz Prof.Dr. İstanbul Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi. Koronavirus Bilim Kurulu Üyesi. 1968 yılında dünyaya gelmiştir. Ancak doğum yeri ve aslen nereli olduğu bilgilerine ulaşılamamıştır. 1992 senesinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur.

1993 ve 1997 seneleri arasında uzmanlık eğitimini İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi, İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği’nde tamamlamıştır. 1998 ve 2013 yılları arasında İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi’nde İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı olarak çalışmıştır.

2013 senesinden itibaren İstanbul Tıp Fakültesi, İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz 2006 yılında Doçent olmuştur.

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK) ve Avrupa Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (ESCMID) üyesi.
2019-2021 döneminde KLİMİK genel sekreterliği görevine devam etmektedir.

KLİMİK altında 2015 senesinde kurulmuş olan İnfektif Endokardit ve Diğer Kardiyovasküler İnfeksiyonlar Çalışma Grubu’nun başkanıdır. Kardiyovasküler infeksiyonlar ve sağlık bakımı ile ilişkili infeksiyonlar özel ilgi alanlarıdır.

Serap Şimşek Yavuz Koronavirus Bilim Kurulu Üyesi’dir. Prof. Dr. Tevfik Özlü, Alpay Azap, Canan Ağalar ve Mehmet Ceyhan Koronavirüs Bilim Kurulu Üyelerinden bazılarıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz