Sera Kutlubey

Sera Kutlubey İyilik adlı dizi de Damla karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Güzel oyuncu hakkında merak edilen soruların cevapları, Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sera Kutlubey Kimdir? Kaç Yaşında?

Güzel isim Sera Kutlubey tiyatrocu ve oyuncu olarak başarılı kariyerini sürdürmektedir. 19 Nisan 1994 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen başarılı oyuncu 28 yaşındadır. Bazı kaynaklara görev aslen Ankaralıdır. Ancak kesin bir bilgi değildir.

Çocukluk yıllarından itibaren oyunculuğa ilgi duymuştur. İlk zamanlar evcilik gibi hayallerinde olduğunu, Lise döneminde pek parlak bir öğrenci olmadığını okulu çok sevemediğini, ne zaman tiyatro kulübüne girdiyse o zaman okulla o zaman bir bağ kurmaya başlamıştır. Daha sonra tiyatro sınavlarına hazırlanmış ve Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Ayrıca Başkent İletişim Bilimleri Akademisi Oyunculuk ve Diksiyon eğitimi almıştır.

Hayattaki en büyük tutkusu oyunculuk ve yazmaktır.

Sera Kutlubey Boyu, Kilosu, Burcu, Sevgilisi Kim?

Boyu 1.67 cm, kilosu 52, burcu ise koç’tur. Sevgilisi ise 2021 yılından bu yana birlikteliğine devam ettiği Emir Emiroğlu’dur. Sevgilisinin doğum gününde şu notu düşmüştür. “İyi ki doğmuş ve benimle olmuş”.

Güzel oyuncu resmi instagram hesabını @skutlubey kullanıcı ismi ile kullanmakta. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 562bin civarındadır.

Oyunculuk çalışmalarına GG Menajerlik bünyesinde devam etmektedir.
Sera Kutlubey6

Sera Kutlubey Oynadığı Diziler:

İlk dizi oyunculuk deneyimini Kehribar isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra, Kanal D ekranlarında yayınlanan Babam ve Ailesi dizisinde Hasret karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Yine Kanal D ekranlarında yayınlanan; başrolü Uğur Güneş, Algı Eke ve Bülent Alkış’ın paylaştığı İsimsizler dizisinde Seher karakterini canlandırmıştır.

Kehribar (Leyla gençliği) 2016
Babam ve Ailesi (Hasret Kayalar) 2016
İsimsizler (Seher) 2017
Zalim İstanbul (Cemre Yılmaz) 2019
Kayıp (2020)
Hercai (Azra) 2021
İyilik (Damla) 2022

En son Fox Tv ekranlarında yayınlanan İyilik isimli drama türünde olan dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizide ayrıca Hatice Şendil, İsmail Demirci ve Perihan Savaş gibi isimler de rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz