Hatice Şendil

Hatice Şendil 2022 yılında Fox Tv ekranlarında yayınlanan İyilik adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Güzel oyuncu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hatice Şendil Kimdir? Kaç Yaşında?

1983 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Hatice Şendil işletme bölümü üzerine Lisans eğitimini tamamlamıştır. 2015 yılında kendisi gibi oyuncu Burak Sağyaşar ile evlenen Şendil’in anne tarafı bir kaç kuşaktır İstanbul’lu baba tarafından ise aslen Selanik Göçmeni Antalya’lıdır.

2 sene oyunculuk eğitimi almıştır. 2001 senesinde Miss Turkey ve Miss Europe güzellik yarışmasında 3. olmuştur. Daha sonra eğitimine devam eden Hatice Şendil Eylül dizisinde Aziza, Fesuphanallah dizisinde Gülpare ve Yaban Gülü isimli dizide Laçin karakterlerini canlandırmıştır.

Sanatçı Çelik’in Töre isimli parçasının klibindede yer aldı. İki Yabancı isimli dizide Zeyno, Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde ise Ebru karakterini canlandırmıştır. Karadağlar adlı dizidede rol almış, Dila Hanım dizisinde ve Kaderimin Yazıldığı Gün adlı dizide Elif ile kamera karşısına geçmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz