Şenol Faik Özyaman

Şenol Faik Özyaman hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? ne iş yapıyor? gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Stinga Türk Enerji Üretim A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı’dır. 2010 senesinde, Denizli İli, Tavas İlçesi’nde bir kömür ocağı işletmesi’ni çalışma alanı olarak tercih etmiş ve 5+5 süreli olarak sözleşme yaparak kömür zenginleştirme tesisini kurmuştur.

Ardından ocağın sahibinin sözleşmenin dışına çıkarak yaptığı fiyat artışları nedeni ile uzun süre bu duruma dayansada, daha sonra Çorum Osmancık İncesu köyünde, 1.500.000 ton rezervi olan bir işletme ile 10 yıllık sözleşme yapmıştır.

1958 yılında dünyaya gelen Şenol Faik Özyaman aslen Rize İli Fındıklı İlçesi, Çağlayan Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Büyük dedesi, Stinga Faik’tir. Evli ve bu evliliğinden bir evladı vardır.

Günümüze kadar 23 önemli buluşa imzasını atan Şenol Faik Özyaman, buluşlarından sadece 2 tanesini patentlemiş, 18 yılda toplam belgeli olarak 13 Milyon Dolar harcamıştır.

Ticari olarak süren projesini Türkiye’ye kazandırmak için AR-GE çalışmalarını sürdürmektedir. Ar-Ge çalışması sonucu geliştirdiği, organik katı ve sıvı haldeki yakıtların emisyonsuz yanmasını sağlayan %100 yerli ve milli teknolojisine destek bulamadığı için Amerika’ya gittiği yönünde haberler ile gündeme gelmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz