Sena Şener

1998 yılında Gaziantep’te dünyaya gelen Sena Şener 9 yaşında gitar çalmaya ve şarkı söylemeye başlamıştır. 11 yaşından bu yana sözler yazmaya başlayan Sena Şener ilk olarak İngilizce şarkılar yazdığını belirtmiştir. Evin tek çocuğudur.

İlerleyen yıllarda İngilizce şarkılarıda söylemeye başlayan genç isim, henüz 11 yaşında iken ilk İngilizce şarkısını yazmıştır. 15 yaşına geldiğinde Soundcloud’u keşfetmiş ve sevdiği şarkıları yorumlamış ve yüklemiştir. Özellikle Self Control isimli cover ile hem Türkiye’de hemde İngilterede büyük ilgi görmüştür.

8 yaşına kadar Gaziantep’te yaşamış daha sonra İzmir’e taşınmışlardır. Daha sonra babasının tayini nedeniyle İstanbul’a yerleşmişlerdir. Yaşantısını İstanbul’da sürdürmekte, aslen Kahramanmaraş’lıdır. Pasaj Müzik etiketi ile yayınlanan Bak Bana isimli tekli çalışması video klibi ile müzik severlerin beğenisine sunulmuştur.

12 Nisan 2016 yılında Youtube sitesine Mahmut Orhan – Feel feat. Sena Sener videosu 110 milyon’un üzerinde izlenme rekoru kırmıştır.

4 Yorumlar

  1. Sena kızımızı keşfedip tanımış olmaktan çok mutlu oldum ve başarılarıyla gururlananlardanım. Dilerim çizgisini gittikçe yükseltir. Sağlık ve bol ilhamlar diliyorum.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz