Semiha Şahin

1

Semiha Şahin CNN Türk ekranlarında yayınlanan Akıl Çemberi isimli programı sunmaya devam ediyor. Başarılı isim hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Semiha Şahin Kimdir?

Semiha Şahin editör, sunucu, gazeteci, haber spikeri. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Medya ve İletişim Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Üniversite döneminde öğrencilik yıllarından, farklı basın yayın kuruluşlarında çalışma hayatına atılmıştır. Mezuniyetin ardından 1 sene kadar İngiltere’ye giderek orada, Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Pazarlama eğitimi almış ayrıca, Bournemouth 2CR FM ve BBC Türkçe servisinde staj yapmıştır.

İlk profesyonellik çalışma deneyimini SKY Türk ile gerçekleştiren Şahin, 3 sene Muhabir ve Spiker olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 2010 yılının Eylül ayında ise CNN Türk ailesine dahil olmuştur.
Semiha sahin6
İstanbul’daki Anadolu, Cepteki Bomba: Kredi Kartları ve Beş Yıllık Mucize: Akhisar başlıklı haber dizilerini hazırlayan isim olmuştur. 2016 senesinde Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı’nın daveti ile 1 ay kadar farklı eyaletlerde, Araştırmacı Gazetecilik seminer ve toplantılarına katılmıştır. 3.5 sene kadar hafta içi her gün Güne Merhaba adlı haber programını sunmuştur.

Günümüzde halen aktif olarak CNN Türk ekranlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Hafta içi her akşam dünyadan sıcak gelişmeler, son dakika bilgileri ve canlı yayınlar ile gündemi aktarmaktadır. Cumartesi günleri ise Ülkemizin ve Dünya’nın siyaset gündeminin tartışılmaya devam ettiği CNN Türk Masası isimli programın da moderatörlüğünü devam ettirmektedir.

Tüm bu çalışmalarının yanı sıra mezun olduğu İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde tecrübelerini öğrencileri ile paylaşan Şahin, İyi derecede İngilizce bilmekte, yoga, koşu, yürüyüş ve pilates gibi sporlar ile ilgilenmektedir. Ayrıca yeni yerler görmekten, sık sık doğada vakit geçirmek ve kamp yapmaktan büyük keyif almaktadır.

Semiha Şahin Nereli?

Semiha Şahin aslen Sivas Zara’lıdır.

Semiha Şahin Kaç Yaşında?

Semiha Şahin 41 yaşındadır. Doğum tarihi 5 Ağustos 1981, burcu aslan, doğum yeri ise İstanbul’dur.

Semiha Şahin Boyu

Semiha Şahin 1.65 cm boyunda ve 52 kilodur.

Resmi instagram hesabı @semihasahin ‘dir. Resmi twitter hesabı ise @semiha__sahin ‘dir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz