KimNereli.net

Semiha Şahin

Semiha Şahin Kimdir?

Semiha Şahin
Gerçek adı: Semiha Şahin
Doğum Tarihi: 1981 (39 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Meslek: Gazeteci Sunucu
Mezuniyet: İstanbul Bilgi Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul

Semiha Şahin Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Semiha Şahin hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? evli mi? eğitimi, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1981 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Semiha Şahin, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun olmuştur. Üniversite döneminde öğrencilik yıllarından, farklı basın yayın kuruluşlarında çalışma hayatına atılmıştır. Mezuniyetin ardından 1 sene kadar İngiltere’ye giderek orada, Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Pazarlama eğitimi almış ayrıca, Bournemouth 2CR FM ve BBC Türkçe servisinde staj yapmıştır.

İlk profesyonellik çalışma deneyimini SKY Türk ile gerçekleştiren Şahin, 3 sene Muhabir ve Spiker olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 2010 yılının Eylül ayında ise CNN Türk ailesine dahil olmuştur.

İstanbul’daki Anadolu, Cepteki Bomba: Kredi Kartları ve Beş Yıllık Mucize: Akhisar başlıklı haber dizilerini hazırlayan isim olmuştur. 2016 senesinde Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı’nın daveti ile 1 ay kadar farklı eyaletlerde, Araştırmacı Gazetecilik seminer ve toplantılarına katılmıştır. 3.5 sene kadar hafta içi her gün Güne Merhaba adlı haber programını sunmuştur.

Günümüzde halen aktif olarak CNN Türk ekranlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Hafta içi her akşam dünyadan sıcak gelişmeler, son dakika bilgileri ve canlı yayınlar ile gündemi aktarmaktadır. Cumartesi günleri ise Ülkemizin ve Dünya’nın siyaset gündeminin tartışılmaya devam ettiği CNN Türk Masası isimli programın da moderatörlüğünü devam ettirmektedir.

Tüm bu çalışmalarının yanı sıra mezun olduğu İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde tecrübelerini öğrencileri ile paylaşan Şahin, İyi derecede İngilizce bilmekte, yoga, koşu, yürüyüş ve pilates gibi sporlar ile ilgilenmektedir. Ayrıca yeni yerler görmekten, sık sık doğada vakit geçirmek ve kamp yapmaktan büyük keyif almaktadır.

Maalesef güzel sunucunun henüz boyu, kilosu, burcu ve aslen nereli olduğu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Sivaslı 20 Mayıs 2020

    Aslen Sivaslıdır

Semiha Şahin
Gerçek adı: Semiha Şahin
Doğum Tarihi: 1981 (39 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Meslek: Gazeteci Sunucu
Mezuniyet: İstanbul Bilgi Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

499.640 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

495.208 kez okundu

3.

Beren Saat

424.720 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

399.708 kez okundu

5.

Tarık Akan

311.015 kez okundu

6.

Tarkan

259.771 kez okundu

7.

Volkan Demirel

240.573 kez okundu

8.

Emre Mor

215.822 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

215.212 kez okundu

10.

Ersay Üner

212.089 kez okundu