Sema Silkin Ün

0

Sema Silkin Gelecek Partisi Kültür ve Sanat Politikaları Başkanı. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sema Silkin Ün Kimdir?

Sema Silkin Ün siyasetçi, 2023 genel seçimlerde CHP 3. sıradan Denizli Milletvekili adayı. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politika Uzmanı.

Sema Silkin Ün Nereli?

Sema Silkin Ün aslen Çankırı’lıdır. Baba tarafından Çankırı ancak doğma büyüme İstanbul Üsküdar.

Babasının memur olması nedeniyle Bolu, Bilecik ve İstanbul’da yaşamıştır. Pendik İmam Hatip Lisesi ardından Kadıköy Yabancı Dil Ağırlıklı İmam Hatip Lisesi’ni tamamlamıştır. Sakarya Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü’nde eğitim almaya başlamış, devamında ise Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Sakarya Üniversitesi’nde Çalışma Ekonomisi ve Sosyal Siyaset bilim dalı üzerine Yüksek Lisans yapmıştır. Tezi döneminde Almanya’da Bremen Üniversitesi’nde misafir öğrenci olarak bulunmuştur.

Günümüz itibariyle, yine Sakarya Üniversitesi’nde Doktora çalışmalarını sürdürmektedir.

Sema Silkin Ün Kaç Yaşında?

Sema Silkin Ün 41 yaşındadır. Doğum tarihi 25 Haziran 1981, doğum yeri İstanbul Üsküdar.

Sema Silkin Ün Evlimi? Eşi Kim?

Sema Silkin Ün gazeteci, yazar Taha Ün ile evlidir. Taha Ün aslen Denizli Cankurtaran’lıdır.
sema silkin un3 jpg
Kısaca Çalışmaları, Hayatı

2004 ve 2006 yılları arasında Adalet ve Kalkınma Partisi Üsküdar İlçe Gençlik Kolları Yönetim ve Yürütme kurulu üyeliği yapmıştır. Ayrıca 2006 ve 2008 yılları arasında Adalet ve Kalkınma Partisi Üsküdar İlçe Yönetim ve Yürütme Kurulu üyeliği görevini üstlenmiştir.

İş hayatına Aytaç Gıda’nın Dış Ticaret firmasında başlamıştır. Daha sonra Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi yöneticiliği ve Üsküdar Belediyesi Kültür Müdürü olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürü olarak çalışmıştır. En son Cumhurbaşkanı danışmanlığı yapmıştır.

Siyaset ile ilgilendiği için bu görevlerinden ve memuriyet hayatından ayrılmıştır. Sivil toplum çalışmaları döneminde, Kadın ve Demokrasi Derneği yönetim kurulu üyeliği ve Kadın ve Demokrasi Vakfı Mütevelli heyeti üyelikleri görevlerini üstlenen Silkin Ün, 15 Temmuz Derneği kurucuları arasında yer almıştır. Ayrıca Lacivert Dergisi kurucularından, Danışma Kurulu üyeliği yapmıştır. Göç, kadın ve sosyal politika alanında yayın yapan akademik dergilerde makaleleri yayınlanmıştır.

Ün, iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde ise Almanca ve Arapça bilmektedir.

Resmi instagram hesabı @semasilkinun, resmi twitter hesabı ise @SemaSilkin ‘dir.

Siyaset hayatına kurucusu Ahmet Davutoğlu‘nun olduğu Gelecek Partisi çatısı altında devam etmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz