Sema Özkan

Sema Özkan Çok Güzel Hareketler 2 isimli güldürü programında oyunculuk hayatını sürdürmektedir. Peki kaç yaşında? aslen nereli? hakkında merak edilenler, kısaca biyografi ve hayatı.

1984 yılının Şubat ayında aslen Antalya’da dünyaya gelen Antalya Kova burcudur. Üniversite dönemine kadar yaşantısını doğup büyüdüğü Antalya’da sürdürmüş, ortaokul döneminde tiyatro ile tanışmıştır.

Lisans için İstanbul’a yerleşmiş, Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği’ni tamamlamıştır. Ancak öğretmenliğin kendisine göre olmadığını bir gün tüm KPSS kitaplarını geri dönüşüme atarak tiyatro eğitimi almaya başladığını belirtmiştir.

Ardından Gibi Yapanlar Tiyatro Atölyesi, Şişli Belediyesi, TıYED, Anadolu Üniversitesi bünyelerinde tiyatro oyunculuğu, drama eğitmenliği ve kamera önü oyunculuğu eğitimleri aldı. Doğaçlama tiyatro eğitiminden müzikale, Eric Morris tekniğinden kamera önü oyunculuğuna kadar çeşitli eğitimler almış ardından Şahika Tekand’ın Studio Oyuncularına başlamış ve mezun olmuştur.

Sema Özkan Lisans ve KPSS arası dönemde evlenmiş 2016 yılında bir kızı olmuştur. Kızı doğduktan sonra bir doğaçlama gösterisi sonrasında yolu BKM Mutfak ile kesişmiş ve Yılmaz Erdoğan ile çalışma fırsatını yakalamıştır. Günümüzde evliliğinin sürüp sürmediği bilinmemektedir, çünkü bir açıklamasında bir ara o dönemde evlendiydim diye açıklama yapmıştır.

En son 2019 yılında Organize İşler: Sazan Sarmalı isimli sinema filminde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz