Selma Sezer

Selma Sezer hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında ve neden öldü? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1977 yılında dünyaya gelen Selma Sezer uzun seneler ana sınıf öğretmenliği yapmıştır. Çalıştığı bu dönemde özellikle fazla kiloları ile sıkıntılar yaşamış ve Dukan diyeti ile tanışmıştır. Ardından Form Dükkânı & Yulaf Kepeği Tasarım Atölyesi ile kendi ürettiği 65 çeşit diyet mamulü ile insanların diyetlerini keyifli hale getirmelerine yardımcı olarak ismini duyurmayı başarmıştır.

Kendi sayfasında belirttiği üzere eskiden 130 kg. olduğunu, hayatının dönüm noktasının ise dukan diyeti olduğunu belirtmiştir.

Özellikle Yulaf Kepeği diyetinin can damarı olduğunu ve yulaf kepeği ile harmanlayarak hazırlayabileceği besinleri araştırmış ve ekmekler, kekler ve atıştırmalıklar üretmiş, Türk insanının damak tadına uygun ürünler elde etmeyi başarmıştır. Ev hanımı iken, iş kadını olmasını ise portakal kabuğu reçeline bağlayan Selma Sezer, Dukan diyetine uygun olarak portakal kabuğundan reçeller yapmış ve sosyal medya üzerinden paylaşmıştır. Ertesi gün 50 sipariş aldığını ve çok şaşırdığını, bunun üzerine bu işini üretim atölyesi haline dönüştürmüştür.

2018 yılında akciğer enfeksiyonuna bağlı çoklu organ yetmezliği ve ardından geçirdiği bağırsak düğümlenmesi ameliyat ve zatürre nedeni ile yaşamını yitirdiği açıklanmıştır. Selma Sezer 41 yaşında hayata gözlerini yummuştur.

Eşi İbrahim Sezerdir bu evliliğinden üç evladı vardır, baba tarafından aslen Samsun’ludur. Yaşantısını İstanbul’da sürdürmekte idi.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz