Selin Genç

Selin Genç hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, burcu nedir? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1994 yılının Haziran ayında dünyaya gelen Selin Genç İstanbul doğumludur. Yaşantısını doğup büyüdüğü İstanbul’da sürdüren oyuncu baba tarafından ise aslen Adana’lıdır. Burcu yengeç, boyu 1.75 cm, kilosu ise 55’dir.

Selin Genç oyunculuk hayatı;

Endüstri mühendisliği okurken oyunculuk ile tanışan Genç, ortaokul döneminde iken tiyatro ile ilgilenmeye başlamıştır. Üniversitenin son senesinde Vahide Perçin ile tanışmış, daha sonra Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’ne gitmiş ve orada oyunculuk üzerine eğitim almıştır.

Profesyonel olarak oyunculuk kariyerine ise menajeri ile tanıştıktan sonra başlamıştır. Endüstri Mühendisliği üzerine mesleki kariyerini sürdürmek isteyip istemediğine karar vermek zorunda kalmış ve ardından oyunculuk dünyasına giriş yapmaya karar vermiştir. Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı’da Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı bölümünde eğitim almıştır. 2018 yılında Atv ekranlarında yayınlanan Bir Zamanlar Çukurova isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almış ve Gülten karakterini canlandırmıştır. Dizi de Uğur Güneş, Hilal Altınbilek, Vahide Perçin, Melike İpek Yalova, Bülent Polat ve Murat Ünalmış gibi isimler de yer almıştır.

Ayrıca daha önce 2016 yılında Murder Ballad isimli tiyatro oyununda sahne almıştır.

Selin Genç resmi instagram hesabını seliinngenc ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 122bin civarındadır. En büyük hobileri ekstrem spor yapmaktır. Uzun süredir ekstrem sporlar ile ilgilenen güzel oyuncu doğal yaşamı çok sevmekte, bir gün mutlaka Volkan Kayağı yapmak istediğini dile getirmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz