Selin Dilmen

Selin Dilmen hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? kimdir? hangi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır? evli mi? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1969 yılının Ocak ayında İstanbul’da dünyaya gelen Selin Dilmen’in annesi Ayşe İpek Ölçer’dir. Ayrıca tarihçi, yazar Reşad Ekrem Koç ile uzaktan da olsa akrabalık bağı bulunmaktadır. Oğlak burcudur.

Lonra RADA (Royal Academy of Dramatic Art) ta üniversite eğitimini tamamlamıştır. Tiyatro eğitimi almış, reklam, film ve bir dizi de rol almıştır. Televizyon ekranlarında bir çok programında hazırlayıcısı ve sunucusu olmuştur. TGRT ekranlarında 4.5 sene Hayırlı Akşamlar, 1992 de ise Cenk Koray ile birlikte Pazarlık isimli televizyon programını sunmuştur.

Selin Dilmen Rol aldığı diziler;

Bir Yabancı Konuk, Karşı Show, Ekmek Teknesi, Büyük Umutlar, İki Aile, Hayat Apartmanı, Kardelen, Kayıp Prenses, Kış Masalı ve N’aber Bacanak. Oynadığı sinema filmleri ise, Uçurum, Kader Utansın, Sıfır Nokta, Vur Hançeri Kadınım, Yasak Cennet, Ağlamaya Değer mi?, Biri Beni Gözlüyor. Yaşamak, Hayat Acıları, Tahrik, Zirvenin Bedeli, Önce İnsan.

Selin Dilmen evlilikleri;

İlk evliliğini 1989 yılının Ocak ayında ünlü oyuncu, şovmen Cem Özer ile gerçekleştirmiş ancak 25 Ağustos tarihinde boşanmışlardır.

Ardından 3 Kasım 1991 senesinde spor spikeri Ümit Aktan ile evlenmiştir. Bu evliliğinden 1995 doğumlu Dilara isminde bir kızı vardır. Evliliği 1999 yılında son bulmuştur.

3. evliliğini ise müzisyen Erkut Kerpeten ile gerçekleştirmiş sonra boşanmıştır.

4. evliliğini ise televizyon yönetmenlerinden Erkavim Yıldırım ile yapmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz