Selena Gomez

0

22 Temmuz 1992 yılında dünyaya gelen dünya yıldızı star, Selena Gomez Amerika Birleşik Devletlerinin en kalabalık 2. eyaleti Grand Prairie, Teksas doğumludur.

Yaşantısını Los Angeles’da sürdüren güzel sanatçı uzun süre Justin Bieber ile birliktelik yaşamış ayrılmış ardından 2017 yılında tekrar barışmıştır.

Ailenin tek çocuğudur. Annesi uzun yıllar tiyatro sahnelerinde yer almış Selena Gomez’de sıkça annesini izlemiş ve ondan esinlenerek gelecekte oyuncu ve şarkıcı olmak istemiştir.

Günümüzde hayalini gerçekleştirmeyi başaran Selena o dönemlerde Dallas’ta bulunan bir ajans tarafından fark edilmiş ve 7 yaşında Barney Friends isimli filmde Gianna karakterini canlandırmıştır.

Daha sonra Waverly Büyücüleri filminde Alex Russo karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmüş Wizards of Waverly Place dizisinde başrol oynayarak dünyanın tanıdığı isimler arasına ismini yazdırmıştır.

Oyunculuk kariyerinin ardından müzik ile ilgili olması ve sesininde buna uygun olmasıyla Selena Gomez & the Scene isimli pop grubunu kurmuştur. İlk single albümü Come & Get It olan sanatçı daha sonra Stars Dance isimli albümü 2013 yılında müzik piyasasına sürmüştür.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz