Selen Sevigen

0

Selen Sevigen yeni kitabı ile dikkatleri üzerine çekti. Ünlü sanatçı Gökhan Özen ile evliliği son bulan güzel isim hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1979 yılında aslen Ankara’da dünyaya gelmiştir. Doğup büyüdüğü Ankara’da eğitim hayatına başlamış, Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından, Amerika Univesity of California ile eğitim hayatını sürdürmüştür. Son olarak İngiltere’de, London Academy of Music and Dramatic Arts’ta müzik ve sinema eğitimi almıştır. Ders aldığı Bernard Hiller, Helen Mirren, Kate Hudson ve Jennifer Garner gibi dünyaca ünlü isimlerin koçluğunu yapmıştır. Boyu 1.66 cm, kilosu ise 53’tür.

Babası Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen’dir. Babası gibi koyu bir Fenerbahçe taraftarıdır. Bir kardeşi vardır. Baba tarafından aslen Malatya, Arapgir nüfusuna kayıtlıdır. Yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir. Yaz aylarında tatil için medya ve magazin gündeminde de sıkça yer aldığı gibi ailesinin Bodrum Yalıkavak’ta bulunan evine gitmektedir.

Türkiye’ye döndükten sonra, bir süre Türkmax ekranlarında Gala isimli programın sunuculuğunu üstlenmiş, ayrıca Abdullah Oğuz’un asistanı olarak çalışmalarını devam ettirmiştir. Günümüzde Han Medya’da yapımcı olarak çalışma hayatını sürdürdüğü belirtilmektedir.

Selen Sevigen evlilik hayatı, eşi ve çocukları;

2010 yılında ünlü sanatçı Gökhan Özen ile evlenmiştir. Ancak bu evliliği 2016 yılında 6 yılın ardından sonlanmıştır. Bu evliliğinden Ada Deren ve Derin Su isimlerinde iki kızı vardır. Evliliklerine birlikte karar vererek anlaşmalı olarak son vermişler ve yazılı bir açıklama ile bilgilendirmişlerdir.

Alfa Yayınları etiketi ile çıkan ilk kitabı Ana Yemekte Aşk Var ile 4 senelik çalışmanın sonucu ortaya çıkan 100’e yakın denemiş tarifin yer aldığı bir rehberin altına imzasını atmıştır. Kitabında ilişkilere farklı bir bakış açısı getirmiş ve lezzetli yemek tarifleri ile harmanlayarak okur severlerle buluşturmuştur.

Selen Sevigen rol aldığı ve yapımcılığını üstlendiği projeler;

O Şimdi Mahkum, O…. Çocukları, Hırçın Kız Kadife ve Sizi Seviyorum sinema filmlerinde rol almıştır. Ayrıca Mezuniyet, Yıldız Masalı, Cadde Kormanlar ve Babamın Günahları isimli projelerde yapımcı olarak yer almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz