KimNereli.net

Selen Sevigen

Selen Sevigen Kimdir?

Selen Sevigen
Gerçek adı: Selen Sevigen
Doğum Tarihi: 01/01/1979 (40 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Boşanmış (Gökhan Özen ile)
Boy: 1.66
Kilo: 53
Burç: Oğlak
Meslek: Oyuncu Sunucu Yazar
Mezuniyet: Bilkent Üniversitesi
Doğum yeri: Ankara

Selen Sevigen Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Selen Sevigen yeni kitabı ile dikkatleri üzerine çekti. Ünlü sanatçı Gökhan Özen ile evliliği son bulan güzel isim hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1979 yılında aslen Ankara’da dünyaya gelmiştir. Doğup büyüdüğü Ankara’da eğitim hayatına başlamış, Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından, Amerika Univesity of California ile eğitim hayatını sürdürmüştür. Son olarak İngiltere’de, London Academy of Music and Dramatic Arts’ta müzik ve sinema eğitimi almıştır. Ders aldığı Bernard Hiller, Helen Mirren, Kate Hudson ve Jennifer Garner gibi dünyaca ünlü isimlerin koçluğunu yapmıştır. Boyu 1.66 cm, kilosu ise 53’tür.

Babası Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen’dir. Babası gibi koyu bir Fenerbahçe taraftarıdır. Bir kardeşi vardır. Baba tarafından aslen Malatya, Arapgir nüfusuna kayıtlıdır. Yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir. Yaz aylarında tatil için medya ve magazin gündeminde de sıkça yer aldığı gibi ailesinin Bodrum Yalıkavak’ta bulunan evine gitmektedir.

Türkiye’ye döndükten sonra, bir süre Türkmax ekranlarında Gala isimli programın sunuculuğunu üstlenmiş, ayrıca Abdullah Oğuz’un asistanı olarak çalışmalarını devam ettirmiştir. Günümüzde Han Medya’da yapımcı olarak çalışma hayatını sürdürdüğü belirtilmektedir.

Selen Sevigen evlilik hayatı, eşi ve çocukları;

2010 yılında ünlü sanatçı Gökhan Özen ile evlenmiştir. Ancak bu evliliği 2016 yılında 6 yılın ardından sonlanmıştır. Bu evliliğinden Ada Deren ve Derin Su isimlerinde iki kızı vardır. Evliliklerine birlikte karar vererek anlaşmalı olarak son vermişler ve yazılı bir açıklama ile bilgilendirmişlerdir.

Alfa Yayınları etiketi ile çıkan ilk kitabı Ana Yemekte Aşk Var ile 4 senelik çalışmanın sonucu ortaya çıkan 100’e yakın denemiş tarifin yer aldığı bir rehberin altına imzasını atmıştır. Kitabında ilişkilere farklı bir bakış açısı getirmiş ve lezzetli yemek tarifleri ile harmanlayarak okur severlerle buluşturmuştur.

Selen Sevigen rol aldığı ve yapımcılığını üstlendiği projeler;

O Şimdi Mahkum, O…. Çocukları, Hırçın Kız Kadife ve Sizi Seviyorum sinema filmlerinde rol almıştır. Ayrıca Mezuniyet, Yıldız Masalı, Cadde Kormanlar ve Babamın Günahları isimli projelerde yapımcı olarak yer almıştır.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Selen Sevigen
Gerçek adı: Selen Sevigen
Doğum Tarihi: 01/01/1979 (40 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Boşanmış (Gökhan Özen ile)
Boy: 1.66
Kilo: 53
Burç: Oğlak
Meslek: Oyuncu Sunucu Yazar
Mezuniyet: Bilkent Üniversitesi
Doğum yeri: Ankara
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

371.018 kez okundu

2.

Tarık Akan

289.214 kez okundu

3.

Yusuf Aktaş

243.124 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

224.036 kez okundu

5.

Tarkan

216.910 kez okundu

6.

Volkan Demirel

216.266 kez okundu

7.

Emre Mor

190.883 kez okundu

8.

Ersay Üner

186.366 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

174.948 kez okundu

10.

İrem Derici

170.435 kez okundu