Selçuk Yıldız

0

Selçuk Yıldız rol aldığı başarılı yapımlar ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Yakışıklı oyuncu hakkında ekran severler bir çok sorunun cevabını araştırıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Selçuk Yıldız Kimdir? Aslen Nereli?

1986 yılında dünyaya gelen Selçuk Yıldız aslen Ardahan’lıdır ve Ardahan’da doğmuştur. Yedi Sanat Akademide oyunculuk üzerine eğitim almıştır. Temel tiyatro ve kamera önü bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur.

Mezun olduktan sonra bir çok belgesel, tiyatro, sinema ve dizi de rol alarak oyunculuk kariyerini sürdürmüştür. Evli olan başarılı oyuncunun eşinin ismi Semra Yıldız’dır.

Yaşantısını İstanbul Beykoz Kanlıca’da sürdürmektedir. Hobileri arasında bilardo oynamak, solistlik yapmak ve bol bol sahilde gece yıldızları seyretmek diye de hakkında ek bilgileri sizinle paylaşabiliriz.

Selçuk Yıldız Oynadığı Diziler:

Arka Sokaklar
Sevda Kuşun Kanadında
Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz (EDHO)
Bu Şehrin Efendisi

Sinema Filmleri:

Tay
İki Gözüm Ahmet
Seni Gidi Seni

Belgeseller:

Köklerin İzinde
Yusuf Akcura
Şahabbetin Mercani

Başarılı oyuncu resmi instagram hesabını @sselcuk_yildizz kullanıcı ismi ile kullanmaktadır.

Ünlü oyuncu Selçuk Yıldız, soğuk kış aylarında yardıma muhtaç bir sokak hayvanı görüldüğüne-de onlara bir el uzatılabileceğine yada yetkililere haber verilebileceğine dikkat çekti. Sadece soğuk kış aylarında değil, her mevsimde minik dostlar için kapı önlerine bir kap su ve yemek bırakmanın önemini belirten oyuncu, destek çağrısında bulundu.

Oyuncu Yıldız sokak hayvanları için yaptığı mama ve su desteği çağrısında, “Kış şartları ve olumsuz hava koşulları nedeniyle beslenmekte zorluk çeken patili dostlarımızı unutmayalım. Bizlerin her ne kadar yaşamaya hakkı varsa patili dostlarımızın da bir o kadar yaşam hakkı var. Bu soğuk ve karlı günlerde kedilerin 6, köpeklerin ise 17 saat aç kalırsa donarak hayatını kaybedebilir. Minik dostlarımız için bir kap mama ve sıcak sevgimizi bırakalım.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Yıldız, hayvanların sağlığı ve güvenliği ile ücretsiz olarak ilgilenen kurumlar aracılığıyla birçok sokak hayvanına da yardımcı olunabileceğini söyledi.

Klasik Araba Tutkusu

Başarılı kariyeri ile dikkatleri üzerine çeken ünlü ismin bir sırrı daha gün yüzüne çıkmıştır. Ünlü yönetmen ve oyuncu Selçuk Yıldız, özel hayatında ki bir sırrını izleyicisi ile paylaşarak sadece sinemada değil her anında nostalji yaşadığını göstermiştir.

Ünlü yönetmen ve oyuncu, herkesin merak ettiği ve neredeyse tüm yaşantısına yön veren tarafını ise şu sözlerle dile getirmiştir.

“Öyle ki kimi insan spor arabalara, kimi klasik arabalara meraklıdır. Bende klasik araba tutkunlarından biriyim. Klasik araba sevdası tutkusu bambaşka bir şeydir. İçimde nostaljiye karşı bambaşka bir sevgi duygu vardır. Yılar geçtikçe sevgim daha da artıyor. Kendimi o dönemlerde yaşıyor gibi hissediyorum. Uzun kautunbik içindeki motorunda sesi deri koltukları ışıldayan jantları, ve eksozdan çıkan o ses beni benden alıyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz