Selçuk İnan

0

10 Şubat 1985 doğumlu Selçuk İnan Milli Takımın yanı sıra Galatasaray Spor Kulübününde kaptanlığını yapmaktadır. Babası İskenderun Karaağaç Mahallesi’nde bakkal işletirken Selçuk İnan’da babasının yanında 9 yaşına kadar çıraklık yapmıştır. Babası ileride bakkalı büyütüp market olarak devam ettirip oğlunu işinin başına geçirmek istiyordu.

Bu dönemde Karaağaç Belediyespor takımının seçmelerine katılmış ve ardından amatör olarak futbol hayatına adım atmıştır. Ardından 14 yaşında iken antrenörü Mehmet Kurt tarafından Çanakkale Dardanel takımının seçmelerine götürülmüş ve seçmelerde göz doldurarak Çanakkale Dardanel takımı ile sözleşme imzalamıştır. Babası kabul etsede, annesi kabul etmemiş, ancak Selçuk İnan buna rağmen 14 yaşında Çanakkale’ye giderek takımın tesislerinde kalmış ve Lise eğitimini Çanakkale’de tamamlamıştır.

2.5 sene PAF Takımda oynamış ve takımın başına Metin Tekin geldiğinde A Takım kadrosuna dahil olmuştur. 4 sene Dardanelspor formasını giymiş toplam 76 Lig maçında 6 gol atmıştır.

2005 yılında Ersun Yanal’ın Teknik direktörlüğünü üstlendiği Manisaspor takımına transfer olmuştur. 2008 yılında Manisaspor’un küme düşmesi ile eski teknik direktörü Ersun Yanal’ın anlaşma yaptığı Trabzonspor takımına transfer olmuştur.

2011 yılına kadar Trabzon formasını giymiş ve 8.5 Milyon Euro imza karşılığında Galatasaray ile anlaşmıştır. Bugüne kadar toplam 62 kez Türkiye A Milli Takım formasını giyen Selçuk İnan bu karşılaşmalarda 8 gol atmıştır. Ayrıca Türkiye U16 dahil A2 Milli Takım’a kadarki tüm Milli takategorilerde toplam 72 kez forma giymiş ve 13 gol kaydetmiştir.

16 Haziran 2015 yılında Cemre Kardeş ile evlenmiştir. Aslen Hatay İskenderun’ludur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz