Selçuk Geçer

Selçuk Geçer yorumcu, ekonomi habercisi ve analist olarak son dönemde sık sık gündeme gelen bir isimdir. Özellikle Youtube üzerinden yapmış olduğu yorumlar ile sosyal medya kullanıcılarında hakkında bir çok sorunun cevabını merak ettiği görülüyor. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, mesleki kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Selçuk Geçer Kimdir? Nereli?

1972 yılında dünyaya gelen başarılı isim aslen Eskişehir doğumludur. Doğup büyüdüğü memleketi Eskişehir’de lise eğitimini, Eskişehir Ahmet Kanatlı Lisesi’nde tamamlamıştır. Ardından Gazi Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur.

Kariyeri:

Günümüze kadar bir çok kanalda siyasetçi, iş adamı ve CEO’larında katılımda bulunduğu programlar yapmıştır. Kanallardan bazıları, İstanbul FM, Expo Channel, Kanal 9, Kanal E, Kanal 24, KRT TV, Bloomberg HT, Business Channel ve CNBC-e. Bir dönem Yeni Şafak Gazetesi’nde yazıları yayınlanmıştır. 2006 senesinde Mercek Altı Tartışma Programı ile Ziraatçiler Derneği Yılın Ekonomi Habercisi ödülünün sahibi olmuştur. 2007 yılının Ocak ayından, 2012 yılının Temmuz ayına kadar Kanal 24 TV Ekonomi Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. 2012 senesinde istifa etmiştir. Selçuk Geçer hemen bu görevin ardından Cem Medya Grubu’nun Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Bloomberg HT kanalında “Selçuk Geçer ile Reel Sektör” programının modoratörlüğünü yapmıştır. Uzmanlık alanları Ekonomi haberciliği, medya ilişkileri ve haber sunumu üzerinedir.

Selçuk Geçer Kaç Yaşında? Evli Mi?

2021 yılı itibariyle 49 yaşında ve ikizler burcudur. Evli olan Geçer’in bu evliliğinin 2 evladı vardır. 3 Mayıs 2009 tarihinde evlendiği belirtilmektedir. Ülkemizin önde gelen firmalarına, kurum ve markalarına iletişim danışmanlığı yapmaktadır. Uzun seneler, Medya Sektöründe Ekonomi Birimlerinin yönetici kadrolarında yer almıştır. Halk Emeklilik, Gateway, Intercity gibi firmalarda Kurumsal İletişim Müdürlüğü yapmıştır.

Resmi instagram hesabı @selcukgecer_ ‘in günümüz itibariyle takipçi sayısı 73,1bin civarındadır. Youtube video kanalında abone sayısı ise 503 B. Youtube video kanalında altın, borsa, dolar ve ekonomi üzerine yorumlar ve paylaşımları büyük bir ilgi ile takip ediliyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz