Selami Öztürk

1949 yılında dünyaya gelen Selami Öztürk 30 sene gibi uzun bir süre, aralıksız İstanbul Kadıköy’e, Kadıköy’e Belediye Meclis Üyesi, Belediye Başkan Yardımcısı ve Belediye Başkanı hizmet etmiştir.

Aslen Muş, Bulancak İlçesi nüfusuna kayıtlı olan Selami Öztürk, öğretmen Sırrı Öztürk ve ev hanımı Fezile Öztürk çiftinin 5 çocuğunun en büyüğüdür.

İlköğretim eğitimini doğduğu Bulancak’ta, Ortaokul eğitimini Adapazarı’nda, Lise eğitimini ise İstanbul Haydarpaşa Lisesi’nde yatılı olarak okumuştur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Selami Öztürk, öğrencilik süresinde hem çalışmış, hemde eğitim hayatını sürdürmüştür.

Siyaset hayatına, 1967 senesinde Liseyi tamamladıktan sonra CHP Sakarya Gençlik Kollarına üye olarak adım atmıştır. Üniversite eğitiminin ardından bir süre serbest avukat olarak çalışmıştır.

1980 yılında Avukat Sevgi Hanım ile evlenmiş, bu evliliğinden Cem ve Sinem isimlerinde bir oğlu birde kızı vardır. Oğlu Hukuk Fakültesi mezunu, kızı ise Mimarlık Fakültesi mezunudur.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz